Muži chtějí vypadat jako princ Harry: Jeho kniha vede ke zdvojnásobení poptávky po transplantaci vousů

Navzdory kontroverzi, kterou vyvolal princ Harry, se zdá, že se stal ikonou stylu pro mnoho mužů. Stalo se tak právě poté, co vydal svou monografii. Mnohé totiž zaujal hustý vous na fotografii, která zdobí obálku jeho knihy. A někteří muži chtějí vypadat jako on.

Není žádným tajemstvím, že mnoho mužů cestuje do Turecka, aby podstoupilo transplantaci vlasů. Poptávka rychle roste a klinika EsteNove v Istanbulu si myslí, že je to způsobeno Harryho vzhledem. Muži jsou prý ochotni za proceduru zaplatit téměř 70 tisíc korun.

Spoluzakladatel EsteNove Batuhan Kizilcan pro MailOnline řekl: „Zájem o transplantaci vousů v posledních několika letech neustále roste, protože se o tomto postupu dozvídá více lidí. V posledních týdnech ale došlo k masivní explozi zájmu. Počet transplantací, které provádíme, se zvýšil o 100 procent a pokřtili jsme to jako „Efekt prince Harryho“.

„Lidé konkrétně mluví o obrázku na přední straně jeho nové knihy. Naši klienti si myslí, že díky jeho vousům vypadá drsně a mužně, a chtějí dosáhnout podobných výsledků,“ udal důvod, proč zájem tolik vzrostl. Také vysvětlil, že problémy s vousy jsou mezi muži čím dál tím větším problémem a pomalu je také dohánějí obavy z plešatosti.

Zdroje: MailOnline