Musel to říct! Jándák odhalil, jak to všichni zkoušeli na popelku Libušku Šafránkovou při natáčení

Libuše Šafránková jako Popelka všechny okouzlila, jaká však byla ve skutečnosti? Toto o ní prozradil herecký kolega.

Libuše Šafránková před lety prozradila, jak se dostala ke slavné roli. Původně totiž Popelku ani vůbec neměla hrát. Režisér Václav Vorlíček si vybral křehkou blond herečku Janu Preissovou, později všem známou z komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku. Ta však v té době byla v pokročilém stadiu těhotenství, a tak roli odmítla.

Mladá Libuška Šafránková tak, jako všechny ostatní zájemkyně, přišla na konkurz, na který dostala pozvání. „Přišla jsem jako jedna z posledních a zbyly pro mě šaty, do kterých se už asi nikdo nevešel. Později na plese v Moritzburgu jsem si všimla, že v nich tančila jedna baletka,“ zavzpomínala po letech herečka na roli, která z ní udělala jednu z nejobdivovanějších a také nejobsazovanějších hereček. A jaká byla ve skutečnosti?

Libuška Šafránková byla nejen krásná, ale také chytrá a odvážná. Přestože ji během některých náročnějších scén zastoupila kaskadérka, na filmovém Juraškovi jezdila sama. V době jejího dětství byly populární kovbojky a indiánky, například Vinnetou nebo Poklad na Stříbrném jezeře. Když jako děti jezdily ze školy na kole, tak si představovaly, že jdou na koni. Libuše měla navíc blízko k jízdárně a pocházela z venkova, takže se občas ke koním dostala. Byla zvyklá jezdit na koni, a to dokonce i bez sedla.

Taková byla Šafránková ve skutečnosti!
A jak si na filmování s krásnou představitelkou Popelky vzpomínají její herečtí kolegové? Za všechny snad nejlépe o ní vypovídá názor hereckého kolegy Vítězslava Jandáka, který si ve slavné pohádce zahrál princova pobočníka. Ten si vzpomíná, že se mu líbilo Libuščino herectví, i to, jak byla ke všem milá. „Pamatuji si dobře ty obdivné pohledy všech kolegů, které jí věnovaly, i jak kvůli ní dělaly nejrůznější vylomeniny. Ale ona nic – myslím, že už byla zaláskována jinde,“ naznačil herec.