Monackou knížecí rodinu obtěžoval zvrhlý grafoman

Monacké knížectví je malá pevnost. Kníže Albert II (64) se postaral o to, aby 39.150 obyvatel chránilo více než 535 policistů. Na každých 74 obyvatel tak připadá jeden policista. Nicméně ani všechna tato bezpečnostní opatření nezabránila tomu, aby rodinu Grimaldiových neobtěžoval zvrhlík, píše německý deník Bild.


Čtyřicetiletý Ital od roku 2020 vytvářel úchylné fotomontáže: na pornografické obrázky z časopisů „lepil“ fotografie obličejů členů panovnické rodiny. Tyto nechutné koláže potom posílal v nesčetných e-mailech s předmětem „Malý dárek“ knížeti, jeho manželce Charlène (44), sestrám Stephanii (57) a Caroline (65) a jejich dcerám.

„Jde o obzvlášť ohavný zločin! Je to dílo zvrhlíka, který se chová uboze a záměrně chce poškodit monackou panovnickou rodinu,“ citují právníka Grimaldiových Alaina Toucase noviny Monaco Matin. Je třeba si přitom uvědomit, že celá rodina je silně katolická.

Italská policie zadržela podezřelého muže i s počitačem a více než čtyřmi tisíci závadnými fotografickými soubory. V italské vazební věznici obviněný využil práva nevypovídat, a přes vydání mezinárodního zatykače se ho nepodařilo dostat před monacký soud. Nakonec byl tedy odsouzen v nepřítomnosti k 6 měsícům odnětí svobody a pokutě 27.000 eur (v přepočtu zhruba 660 tisíc korun).

Kníže i jeho blízcí si teď snad mohou konečně oddechnout.

Zdroje: Bild.de, Monaco Matin