Modelka Tereza Maxová vzpomíná na prázdniny u babičky. Byla blonďatý kudrnatý andílek

Modelka Tereza Maxová, která žije střídavě v Praze a Turecku, zavzpomínala na své prázdninové dětství. To bylo ryze české jako jsme měli většina z nás. A bylo to dětství opravdu krásné.

Tereza Maxová pochází z Pardubic, a později žila v Ústí nad Labem. Dnes již velmi známá modelka je sama maminkou, ale i ona se ráda vrací ke vzpomínkám, kdy jsme byli dětmi, bez starostí a často s milovanými babičkami. Prázdniny u prarodičů trávila většina z nás.

Tereza má obecně k dětem velmi blízko. V roce 2018 získala ocenění za přínos ochraně dětí.. Je patronkou Nadace Terezy Maxové, která hlásá právě to, že každé dítě si zaslouží prožít své dětství v milující rodině.

Tereza to štěstí měla a dodnes vzpomíná, jak uvedla ve svém příspěvku.

„To byly prázdniny. V Jižních Čechách u babičky v Suchdole nad Lužnicí na hřišti na sídlišti, pod švestkou s kočárkem a s prababičkou nebo na výletě po českých hradech a zámcích s rodinkou a piknikem s řízečky,“ připsala ke vzpomínce modelka.

Na fotografii můžeme vidět Terezu Maxovou jako blonďatého kudrnatého andílka po boku babičky. Dnes už takových vzpomínek příliš nevzniká, prarodiče už jsou dnes jiné generace a děti tráví prázdniny spíše na dovolených u moře, nebo bohužel doma u počítače.

Tereza je trojnásobnou maminkou a zakládá si na tom, aby její děti znaly její původ a české zvyky. „Čechy byly vždy mým domovem. Jsem velký patriot a vždy jsem se sem vracela. Mám tu rodinu a vždycky jsem chtěla, aby se děti naučily lépe česky, aby byly víc s babičkou a se sestřenicemi. Aby poznaly českou kulturu a místo, kde jsem já sama vyrůstala,“ řekla modelka pro web Kafe. 

Zdroj: Kafe.cz, Instagram, Nadace Terezy Maxové