Modelka Gigi Hadid s partnerem vydržela pouze rok. Dceru mají ve střídavé péči

Topmodelka Gigi Hadid (27) promluvila o mateřství a střídavé péči o svou dceru Khai s jejím ex přítelem Zaynem Malikem (30). Jak u toho zvládá svoji kariéru? Co radí ostatním rodičům ve stejné situaci?

Topmodelka Gigi Hadid a britský zpěvák Zayn tvořili pár od roku 2014, píše magazín Sunday Times. Dceru přivedli na svět v září 2020 a dali jí jméno Khai Hadid Malik. Rok po jejím narození se ale rozešli. Od té doby se v péči o dcerku střídají.

Gigi je moc ráda, že malá Khai může trávit čas s oběma rodiči a moc si užívá čas, který věnuje ona sama. Přestože má velice úspěšnou modelingovou kariéru, práci si plánuje podle času s dcerou. Mateřství miluje, ale nevnímá jej jako jediný svůj životní úděl. „Už mi toho tolik dala. Vždycky jsem chtěla být matkou, ale nikdy jsem tím nebyla posedlá nebo jsem si nemyslela, že jsem na světě proto, abych byla matkou,“ řekla. „Vždycky jsem byla dost organizovaná, takže mít Khai v době, kdy jsem ji měla, bylo požehnání. Jsem moc ráda, že jsem mladá máma.“

Ačkoliv střídavá péče může být náročná na koordinaci a vyvolávat neshody mezi oběma rodiči, tito dva si v tomto udělali jasno: vždy staví na první místo, co je dobré pro dceru. „Máme před sebou celý její život.“ Khai po otci pochytila velkou oblibu britské kuchyně, kterou byla krmena už v bříšku (hlavně britskou snídani, fazole a curry) a také něco málo z přízvuku. Přestože rodiče dělí velká vzdálenost, otec často jezdí navštívit dceru na farmu v Pensylvánii, která patří rodině Hadidových, i mimo čas, kdy ji má sám v péči, píše magazín Elle.

Jak vypadá obvyklý den Gigi se svou dcerou? Tráví hodně času venku: chodí na procházky, do parku, běhají a cvičí spolu yógu, píše Elle. „Když vstává ona, vstávám taky. K snídani si dávám to, co ona,“ řekla Gigi.

Zdroj: Elle, Sunday Times