Mladá Tina Turner přežila peklo. Manžel ji bil, často i před koncertem. Zpívala i se zlomenou čelistí

Tina Turner byla bezpochyby velkou hudební hvězdou a na pódiu z ní bylo těžké spustit oči. Vždy usměvavá a plná energie nedávala najevo, jakou noční můru v soukromí prožívá. Jak se ukázalo, její život rozhodně nebyl posetý růžemi.

Tina Turner nečekala, jak krutý osud ji čeká, když se v osmnácti letech seznámí se svým budoucím manželem Ikem Turnerem. Ona tehdy zpívala v gospelovém sboru a on byl lídrem skupiny Kings of Rhythm, který zaujal svým talentem a charismatem. Po dvouleté známosti se vzali, přestože Ike Turner byl v té době ženatý s jinou ženou. To však nestálo v cestě tomu, aby se do sebe umělci zamilovali.

V 60. a 70. letech spolupracovali a vytvořili duo Ike & Tina Turner. Ačkoli měli velký úspěch na pódiu, v soukromí jim to přestalo klapat. Manžel začal zpěvačku peskovat a často ji bil i těsně před koncerty.

„Tolikrát použil můj nos jako boxovací pytel, že jsem při zpěvu cítila, jak se mi do krku hrne krev. Nemohla jsem si vzpomenout, jaké to je nemít monokl,“ svěřila se zpěvačka ve své biografii.

Byly dokonce doby, kdy vystupovala se zlomenou čelistí, a Ike Turner vždy očekával, že jeho žena bude plně k dispozici. Dokonce jí polil obličej horkým džusem. Bohužel i soulož byla pro Tinu Turnerovou mučením.

„Sexuální setkání s manželem byla projevem jeho velkého nepřátelství, dokonce manželského znásilnění. Zvláště když obvykle začínaly nebo končily surovým bitím,“ svěřila se v knize.

V roce 1968 se Tina Turner pokusila o sebevraždu předávkováním valiem. Na chování Ika Turnera to však nic nezměnilo a o několik let později ji zbil tak surově, že nemohla otevřít oči a z úst jí kapala krev. V roce 1976 pak Tina Turner počkala, až její násilník usne, a navzdory strachu z manželova hněvu utekla i s dětmi.

Naštěstí však dokázala všechny potíže překonat a vydala se na úspěšnou sólovou kariéru. Je však těžké si představit, že si hvězda prošla takovým peklem.

Zdroj: Tina Turner: My Love Story (Defekt)