Minisérie Docent s Ivanem Trojanem: Roli mu napsali na míru, prozradil režisér

Třídílný seriál Docent si zažil svou premiéru na ČT1 v neděli večer. Scenáristé Josef Mareš (58) a Jan Melinda (40) tentokrát vymysleli smyšlený příběh s postavou na míru pro herce Ivana Trojana.

Mareš s Melindou mají na kontě i seriál Případy 1. oddělení, které byly napsány na základě skutečných událostí. Tentokrát jde sice o fikci, ale některé prvky zde zůstaly, například policejní šéf Šera v podání Ondřeje Vetchého.

Režisér Jiří Strach popsal, jak vlastně nápad na minisérii vznikl. Prý měl původně režírovat i Případy 1. oddělení, ale nakonec se tak nestalo. O několik let se se scenáristy sešel v hospodě a poprosil je, aby mu něco napsali na míru pro Trojana. „Rok s rokem se sešel a po mnoha letech máme Docenta. Na dobré věci je třeba umět si počkat,“ zasmál se Strach pro Blesk.
První epizoda měla mít premiéru už na konci ledna, jak uvedl deník Aha!, ale byla odsunuta.

Ivan Trojan se pak vzápětí dozvěděl, že vzniká příběh přímo pro něj, a to celých deset let. Jeho přístup byl prý úžasný. “Je precizní, maximalistický, proto převyšuje jiné herce o autobus. A proto je nejlepší,“ dodal režisér pro Blesk k hvězdě seriálu.

Tak uvidíme, co k počinu řekne sám Ivan Trojan.

Zdroj: Blesk, Aha!