Miluji tě, Česká republiko, prohlásila Sara Sandeva. Herečka se rozplakala při čtení slibu během udílení českého občanství

Před pár dny jsme psali, že herečka s makedonskými kořeny, Sara Sandeva, se stala plnohodnotnou českou občankou. Sara se se svým velkým životním krokem pochlubila i na Instagramu, kde sdílela dojemné video.

V něm je Sara zachycena, jak čte státoobčanský slib, jehož text přesně zní: „Slibuji na svou čest věrnost České republice. Slibuji, že budu dodržovat její Ústavu a ostatní zákony České republiky,“ dočtete se na portálu Integračního centra Praha. Sara přesně tato slova říkala, jenže ke konci se jí dojetím zlomil hlas, takže možná ani nevíte, co herečka slíbila.

Úředník poté oznámil, že splnila všechny podmínky toho, aby se mohla stát českou občankou a následně jí k tomuto poblahopřál a vyzval ji k podpisu potřebných dokumentů. „Moment, který mě dojal víc, než jsem čekala. Můj domov. Teď už oficiálně občanka. Miluju tě Česká republiko,“ napsala Sara k videu, které si vysloužilo spoustu srdíček, podpory a přivítání.

Sara v České republice žije už od svých dvou let, kdy se sem přistěhovali její rodiče. Společně si tu založili bistro, kde servírují balkánská jídla. Sara i její bratr svým rodičům často pomáhají, i když jako herečka má své práce dost. Mimo naše filmy a seriály se také uplatňuje v těch zahraničních, například v srbském seriálu Branilac.

Zdroje: autorský text