Miley Cyrus vysvětlila několik milníků i skandálů v jejím životě. Teď si užívá na Hawaii

Americká zpěvačka, bývalá dětská hvězda a také rebelka Miley Cyrus včera na svém Instagramu oznámila konec své minisérie na TikToku. V ní se na počest své nové písně Used To Be Young (Bývala jsem mladá) ohlédla za uplynulými 30 lety svého života. Ten byl občas protkaný nějakými skandály, traumaty, ale také úspěchy.

Miley Cyrus se stala známou díky seriálu Hannah Montana, který zobrazoval dospívání dívky žijící dvojí život – jeden jako Miley Stewartová a druhý jako popová hvězda Hannah Montana. Zajímavostí je, že Miley málem v seriálu vůbec nehrála. Když přišla na casting, bylo jí řečeno, že je moc mladá. Ozvali se jí tedy později, aby dokázala, že už trochu vyrostla a roli své jmenovkyně získala.

Všichni teenageři světa ji milovali, nikdo ale pořádně nevěděl, že Hannah Montana je ve skutečnosti Miley Cyrus, ta, která Hanně dodává ten úžasný hlas. Postupně se tedy pokoušela od své postavy oddělit. Poprvé to udělala, když vydala svoje první album jako Miley Cyrus, aby si lidé prostě dali dvě a dvě dohromady, říká zpěvačka v jednom z videí na svém profilu na TikToku. Víc se jí to povedlo v roce 2008, kdy vznikla velmi kontroverzní fotka pro časopis Vanity Fair.

Miley poprvé měla rty namalované červenou rtěnkou, což stylistce tehdy připadalo vhodné k tomu, aby se od Hanny oddělila. „Tato moje image je naprostým opakem popové hvězdy, kterou jsem byla známá, a to ostatní tak rozrušilo,“ uvedla zpěvačka, která si za tímto focením dodnes stojí. Navíc ji při tom podporovali oba rodiče a mladší sestra Noah seděla fotografce na klíně a fotila.

Podobně vody rozvířilo i její vystoupení v roce 2009 s písní Party in the U.S.A. na předávání cen Teen Choice Awards. Při něm, coby šestnáctiletá, tancuje kolem tyče, kterou lidé považovali na striptérskou. Tak to však nebylo. Sloužila jako pomůcka proto, aby jí poskytla stabilitu, když tančila na zmrzlinářském vozíku na vysokých podpatcích. Je těžko tomu věřit, když o 5 let později rozjela turné s názvem Bangerz, kde roztahovala nohy až do nebe, jezdila na obřím hotdogu a podobně. Možná jste ale nevěděli, že Miley z celého turné nevydělala ani cent. Raději investovala do sebe, aby všechno bylo takové, jaké si myslela, že si ona a její fanoušci zaslouží.

Neméně propíraným se stal její videoklip k písní Wrecking Ball, kde se nahá houpe na demoliční kouli nebo olizuje kladivo. Tehdy jí přišlo několik reakcí od jejích kolegů. Jednou z nich byla zesnulá Sinead O’Connor, která jí otevřeně napsala, že je kuplířkou hudebního průmyslu. Miley si z ní tehdy dělala legraci na sociálních sítích, dnes toho lituje. „Neměla jsem tušení o jejím křehkém duševním stavu,“ uvedla na TikToku. „A taky mi bylo teprve dvacet let. Takže jsem si opravdu mohla duševní nemoci jen tak tak uvědomit. Jediné, co jsem viděla, bylo, že mi jiná žena řekla, že tenhle nápad není můj, a i když jsem byla přesvědčená, že je, pořád to byla jen představa mužů u moci a oni mě zmanipulovali, abych věřila, že je to můj vlastní nápad, i když ve skutečnosti nikdy nebyl. A taky že byl. A je. A já ho stále miluji.“

V sérii zmínila také její vztah s australským krasavcem Liamem Hemsworthem. V prosinci 2018 se brali, údajně proto, že je spojovalo trauma z vyhořelého domu v Malibu. Důvodem ke sňatku byla však také láska. Na takový závazek ale ani jeden zřejmě nebyl připraven. Ukončit ho ji napadlo už v roce 2019 při vystoupení na hudebním festivalu v Glastonbury. V té době upřednostňovala svou práci a výkon. Dnes se proto snaží, aby to tak nebylo. Aby byl na prvním místě člověk.

Tím může být její současný přítel, bubeník Maxx Morando, se kterým byla Miley vyfocena na pláži na Hawaii. Spolu s ní je tam i její matka Tish a její nový manžel, australský herec Dominic Purcel.

Zdroje: People, TikTok