Michal David nebyl vždy za oblíbence. Měli ho za zpěváka poplatného režimu, což nebyla pravda. Zpěvák promluvil i o létajících kamenech

Velmi úspěšný zpěvák Michal David (62) patřil v 80. letech minulého století k těm nejhranějším interpretům a jeho hity jako Non stop, Nenapovídej nebo Céčka zná snad každý. Pokaždé to ale zalité sluncem neměl. Ne všichni ho totiž měli v oblibě a zažil i nepříjemné chvíle, jak informuje web Super.

Michal měl tu čest, že vystupoval s kapelou Allegro v plzeňském Amfiteátru Lochotín na festivalu, kde koncertovala i legendární německá punk rocková skupina Die Toten Hosen, jak píše web Super. Dokonce sám hit maker se postaral o to, že u nás tato skupina mohla vystupovat.

Jak se ale dalo čekat, v rozhovoru Michal přiznal, že fanoušky tak odlišného žánru, jako je punk, jeho osobitá tvorba moc nezaujala. Jeho důvod vystupování na takové akci byl ale jiný!

Všechno mělo svůj důvod

“Je potřeba si uvědomit, proč jsme tam vlastně byli, protože my jako kapela Allegro a já jsme zastřešovali punkový festival, který by nemohl vůbec být, kdybychom tam nebyli my, může to potvrdit i Fanánek, který tam byl. Nebejt nás, tak žádný punkový festival nebyl a Toten Hosen tam nehráli,“ sdělil pro web Super.

„Samozřejmě jsme tam nepatřili, protože to bylo úplně jiné publikum. My jsme dělali hezký a líbivý pop, punk je tvrdá muzika, bohužel nás tam tehdy Pragokoncert poslal jako takové volavky, které si to odskákaly, což možná do dneška nikdo neví,“ dodal David s tím, že jim Pragokoncert moc možností na výběr nedal. Pokud by nevystupovali, hrozila jim na půl roku stopka.

Na svém Instagramu ale Michal David nedávno ukázal i to, jak vzpomíná například na rok 1982 a jejich tehdejší sestavu. Je tedy vidět, že ačkoliv to bylo období plné nepříjemných momentů, ty krásné vydržely do dneška a s chutí na ně vzpomíná.

Zdroj: Instagram-Michal David, Super.cz, redakce