Met Gala 2022: všechny sestry Kardashianovy zazářily v róbách inspirovaných newyorskou architekturou

Každoroční charitativní bál pořádaný v Metropolitním muzeu New York byl letos inspirovaný pozlaceným leskem a bílou kravatou, tedy nesl se v duchu Zlatého věku, bouřlivého období mezi občanskou válkou a přelomem 19. a 20. století. Toto období bylo známé loupeživými barony, dramaty a velkolepostí, jak popisuje i celou Met Gala akci portál AP News. Mimo jiné bylo možné obdivovat zajímavé šaty a také všechny sestry z klanu Kardashian-Jenner.

Kris Jenner (66) se vůbec poprvé zúčastnila Met Gala se všemi svými pěti dcerami a jako hrdá matka je všechny sledovala ze schodů. Zatímco dress code večera byl pozlacený glamour, rodina Kardashian-Jenner měla módu od punkové a svatební až po pánskou a inspirovanou Marilyn Monroe, píše deník Insider. Kris se vykašlala na své obvyklé neutrální odstíny a oblékla si nádherný kanárkově žlutý kaftan od Oscara de la Renty. Její šaty byly zdobené křišťály a elegantně je doplnila bílými operními rukavičkami a třpytivými stříbrnými střevíčky. Také si nasadila paruku, která odpovídala slavnému účesu bývalé první dámy. „Dnes večer se tak trochu podobám Jackie Kennedyové,“ řekla Kris na červeném koberci televizi E! „Chtěla jsem si udělat něco okouzlujícího a elegantního a jednoduchého.“

Kim Kardashian (41) v pondělí na červeném koberci Met Gala vystoupila v jedněch z nejikoničtějších šatů Marilyn Monroe, v šatech se zlatými korálky, které měla Monroe na sobě, když před 60 lety zpívala prezidentu Johnu F. Kennedymu k narozeninám. Kardashian musela zhubnout 16 kilo, aby se do šatů, které navrhl Jean Louis a které v roce 2016 zakoupilo Ripleyho muzeum v Orlandu na Floridě, vešla. „Byla to taková výzva,“ řekla. „Byla jsem odhodlaná se do nich vejít.“ S přítelem hercem Petem Davidsonem (28) po boku šaty zkombinovala s diamantovými náušnicemi z bílého zlata značky Cartier a bílým chlupatým kabátkem, který měla strategicky nízko, aby zakryl její pozadí.

Její sestra Kylie Jenner (24) měla plesové svatební šaty od značky Off-White zesnulého amerického návrháře Virgila Abloha. Hvězda reality show na Instagramu prozradila, že se měla s tímto modelem zúčastnit Met Gala už v roce 2020, ale kvůli pandemii byla akce odložena. Šaty na mladé modelce ale spíš působily dojmem rozlučky se svobodou pro nevěstu.

Khloé Kardashian (37) se letos konečně dočkala svého debutu na Met Gala a dala si záležet, aby se blýskla. Oblékla zlaté šaty Moschino pokryté 540 000 skleněnými korálky, které byly všechny ručně našité. Khloé se svěřila, že návrhář Jeremy Scott jí šaty ušil asi za 10 dní.

Kourtney Kardashian (43) s manželem Travisem Barkerem (46) sladili černobílé outfity navržené Thomem Brownem. A zatímco Barkerův outfit vypadá elegantně a dobře ušitý, Kourtneyin je takový, jak se říká, „nemastný, neslaný“.

Mnohé hvězdy nám místo toho nabídly jen šmrncovní šaty s výřezy, ale Kendall Jenner (26) s těmito dvoudílnými černými šaty značky Prada všem jistě vyrazila dech. Moderátorka dodala svému vzhledu moderní nádech tím, že ho zkombinovala s průsvitným síťovaným tílkem. Průsvit byl na letošním Met Gala všudypřítomný a Kendall našla způsob, jak ho přizpůsobit tématu.

Spolupořadatelka herečka Blake Lively (34) s manželem, hercem Ryanem Reynoldsem (45), oděným v hnědém sametovém obleku, měla na sobě bronzové a růžově zlaté šaty s nápadnou velkou mašlí, která se po vytažení proměnila v třpytivou světle modrou vlečku. Její vzhled čerpal inspiraci ze Sochy svobody, Empire State Building a modrého stropu nádraží Grand Central Station. „Místo toho, abych šaty ovlivnila módu, jsem se podívala na newyorskou architekturu,“ řekla Lively.

Spolumoderátorka živého přenosu Vogue Vanessa Hudgensová (33) se vydala po schodech ve viktoriánských černých průsvitných krajkových šatech s dlouhou vlečkou od Moschina. „Jsem prakticky nahá,“ žertovala herečka známá z teenagerovské trilogie Muzikál ze střední.

Na červeném koberci Metropolitního muzea umění se ten večer vystřídalo nespočet hvězd, které předvedly roztodivné róby. Z některých se až tajil dech, z jiných mnohý člověk nejspíš jen kroutil hlavou. Ale to je tak vždycky.
Met Gala se podle časopisu Vogue koná už od roku 1948 a v roce 2019 se vybralo rekordních 15 miliónů dolarů, což je v přepočtu více než 350 miliard korun českých.

Zdroje: apnews.com, insider.com, vogue.cz