Meghan na korunovaci krále Karla III. nedorazí

Buckinghamský palác tuto středu potvrdil, že se vévodkyně Meghan nezúčastní korunovace Charlese III. Pozvánku však podle deníku CBSnews oba obdrželi už v březnu.

Jak uvedly oficiální stránky královské rodiny, samotná korunovace proběhne 6. května 2023 ve Westminsterském opatství. Meghan v tu dobu zůstane s dětmi v Kalifornii.

,,Buckinghamský palác s potěšením potvrzuje, že vévoda ze Sussexu se 6. května zúčastní korunovační mše ve Westminsterském opatství. Vévodkyně ze Sussexu zůstane v Kalifornii s princem Archiem a princeznou Lilibet.’’ stálo v oficiálním prohlášení.

Vzhledem k tomu, co se v posledních pár letech mezi tímto párem a královskou rodinou děje, se není čemu divit. V roce 2020 v lednu oznámili, že se chtějí oddělit od královské rodiny a stali se finančně nezávislými. Tento rok také mimo jiné vyšla kniha Prince Harryho Spare (Náhradník), která odhaluje detaily ze života královské rodiny. V prosinci loňského roku také vyšel dokument na Netflixu o vztahu Meghan a Harryho s názvem Meghan&Harry, který vypráví o začátcích jejich vztahu až po oddělení se od královské rodiny. Což je samozřejmně pro uzavřenou královskou rodinu velmi neobvyklé a v rodině to způsobilo spoustu neshod. Syn krále však přes všechny spory na korunovaci chybět nemůže.

Zdroje: cbsnews.com, dailymail.co.uk, Instagram