Meghan Markle nechtěla, aby její děti dodržovaly hloupá královská pravidla, říká bývalý poradce

Bývalý královský poradce Meghan Markle vzpomíná na Meghaniny reakce na královský život v nové knize Toma Quinna Zlacené mládí – Intimní historie dospívání v královské rodině, píše deník Daily Mirror.

Když Meghan Markle vstoupila do královské rodiny, věděla, že její život už nikdy nebude stejný – ale dá se říct, že nevěděla, jak moc se změní.

Vévodkyně ze Sussexu musela po svatbě s princem Harrym dodržovat královské protokoly, stejně jako to musela dělat princezna Kate, když si brala ruku prince Williama. Na rozdíl od Kate však Meghan nedokázala starší členy královské rodiny okouzlit stejným způsobem. O tom, jak se Meghan potýkala s královskými pravidly, se podělil jeden ze zaměstnanců Kensingtonského paláce, který poskytl vhled do jejích zkušeností v nové knize od Toma Quinna Zlacené mládí – Intimní historie dospívání v královské rodině.

Pracovník uvedl v knize: „Nemyslím si, že by v celé historii existoval větší rozdíl mezi tím, co někdo očekával, když se stal členem královské rodiny, a tím, co zjistil, že to tak skutečně je. Byla nesmírně zklamaná.“ Nejen to, Meghan si rychle uvědomila, že se k ní královská rodina chová trochu povýšeně, protože není královské krve – což musela snášet i Kate. Nicméně zaměstnanec tvrdí, že Kate se s tím vypořádala mnohem lépe, protože nemá Meghaniny mesiášské sklony a využila svého šarmu, aby si je získala.

Názor člena štábu podpořil i jeden z Meghaniných bývalých poradců, který tvrdí: „Meghan nesnášela, když ji královský protokol kontroloval. Například to, že v Kensingtonském paláci musí královská rodina předem oznámit, kdy palác opouští a kam jde.“

Částečně to prý bylo kvůli bezpečnosti, ale částečně také proto, aby se předešlo situaci, kdy je starší člen královské rodiny vystrnaděn mladším členem královské rodiny, který odchází právě ve chvíli, kdy odchází důležitější osoba. Tvrdí, že Meghan toto pravidlo považovala za hloupé, ale zdůrazňuje, že palác ho považuje za naprosto nezbytné. Bývalý poradce uvedl, že si myslí, že Charles s Meghan v mnoha bodech souhlasil. Myslel si, že velká část protokolu je hloupá, ale je těžké ho změnit.

„William na to skočil, proto jsou George, Louis a Charlotte tak konvenční a vypadají jako z padesátých let. Meghan chce pro své děti něco jiného než tohle. Chce americkou svobodu. Dělat a říkat si, co chcete, a chodit, kam chcete.“

Meghan a Harry se do Ameriky přestěhovali poté, co oznámili, že končí v královské rodině, a od té doby tam žijí, s výjimkou krátkého rozlučkového turné ve Velké Británii. Pár pak 6. května 2019 přivítal syna Archieho a 4. června 2021 následovala dcera Lilibet.

Zdroj: Daily Mirror