Meghan Markle má zase průšvih! Tentokrát v Jihoafrické republice

Vévodkyni ze Sussexu Meghan (41) by měl někdo poučit o tom, kdy je lepší mlčet a ne všechno vytroubit do světa. Manželka prince Harryho (37) dala rozhovor pro americký magazín The Cut, který vyšel před pár dny. Kromě toho, že by se ráda vrátila na Instagram, vypustila z pusy věc, která moc nepotěšila vnuka Nelsona Mandely, informuje časopis Daily Mail.

Nelson Mandela byl významný bojovník za mír, nositel Nobelovy ceny za mír a také prezident JAR. Takovou osobu by určitě neměl urážet nikdo, ani člen britské královské rodiny. Jenže to se Meghan, možná nevědomky, povedlo, když s pusy vypustila dost kontroverzní výrok. „Když jste se přivdala do této rodiny, radovali jsme se v ulicích stejně, jako když Mandelu osvobodili z vězení,“ citovala v magazínu černošského herce, který jí toto údajně řekl v Londýně v roce 2019 na premiéře adaptace filmu Lví král. „Potřebuju, abyste to věděla,“ řekl prý nejmenovaný herec.

To se dlouho neobešlo bez odezvy a vyjádřil se k tomu přímo vnuk Nelsona Mandely. „Madibské oslavy byly založeny na překonání 350 let kolonialismu s 60 lety brutálního režimu apartheidu v Jižní Africe. Takže to nelze srovnávat,“ řekl Zwelivelile „Mandla“ Mandela pro Daily Mail s tím, že byl překvapen, co Meghan zveřejnila.

Dodal, že to, že se na afrických ulicích tehdy tančilo, bylo z mnohem důležitějšího a vážnějšího důvodu, než je svatba s bílým princem.

Zdroje: dailymail.co.uk