Meghan Markle a princ Harry očekávají omluvu od královské rodiny

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu údajně tvrdí, že než začnou uvažovat o uzavření míru, očekávají omluvu od královské rodiny. Jejich život se prý kvůli ní nesl v úplně jiném duchu, než oni sami chtěli. Vedle toto kritizovali zacházení, které se jim dostalo.

Královský komentátor Jonathan Sacerdoti uvedl, že dvojice bude otevřena rozhovorům s králem Karlem ohledně nápravy jejich vztah. Varoval však, že se vévodský pár setká s určitým odstupem kvůli obviněním, která proti královské rodině vydali. „Harry a Meghan řekli, že očekávají omluvu, ale myslím, že spousta lidí s tím nesouhlasí,“ řekl web US Magazine.

Bude však těžké docílit míru, protože princova odhalení těžce zasáhla každého člena jeho rodiny, o němž se ve své knize zmínil. „Někteří jednotlivci – král, královna a princ z Walesu – všichni vycházejí z té knihy tak špatně. Jsou natolik kritizováni Harrym, tak ošklivě kritizováni v některých jejích částech, že jsou těmito obviněními zraněni,“ dodal.

Podle Daily Mail se král Karel jakožto hlava rodiny snaží o napravení vztahů, byť sám ví, že to nebude jednoduché. Údajně požádal arcibiskupa z Canterbury, aby zprostředkoval urovnání mezi princem Williamem a Harrym. Nicméně starší z bratrů ke svému sourozenci již nemá tak blízký vztah, podle zpráv se obává, že Harry a Meghan mohou využít korunovaci Karla III. jako rekvizitu pro vlastní reklamu.

Pokud však král nabídne Harrymu prominentní místo na korunovační bohoslužbě ve Westminsterském opatství na ukázku zjevné ochoty udělat ústupky a usmířit se, mohl by princ společně s manželkou složit zbraně a přijmout olivovou ratolest.

Zdroje: Daily Mail, US Magazine