Meghan a Harry chtějí užívat tituly pro své děti

Na křtinách jejich dcery Lilibet bylo odhaleno, že princ Harry a Meghan Markle začnou pro své děti používat tituly princ a princezna. Jeden z odborníků se domnívá, že to ukazuje, jakou hodnotu má pro ně britská monarchie – zejména v USA, píše deník Daily Mirror.

Rozhodnutí prince Harryho a Meghan Markle povolit svým dětem používat královské tituly není žádné překvapení. ěti Harryho a Meghan se stali princem a princeznou, když král Karel III. nastoupil na trůn, ale na webových stránkách Buckinghamského paláce zůstali děti posledních šest měsíců prostým „pánem“ a „slečnou“. Palác potvrdil, že seznam následnické linie na stránkách bude nyní aktualizován. Mluvčí páru ve středu při oznámení zprávy o křtinách poprvé veřejně označil Lili za princeznu, jak jsme psali zde.

Harry a Meghan prý nechtějí svým dětem upírat jejich rodové právo a umožnit jim, aby se v dospělosti sami rozhodli, zda se titulů vzdají, nebo je budou používat i nadále. A podle královské historičky doktorky Tessy Dunlop to dokazuje, že navzdory Harryho útokům proti jeho rodině a britské monarchii jsou pro něj tituly k nezaplacení.

Dlouhá cesta z domova manželům zřejmě připomněla hodnotu britské monarchie, zejména v USA. Harry a Meghan své rozhodnutí zdůvodnili tím, že chtějí svým dětem neupírat jejich rodové právo. V mnoha ohledech je tento krok předvídatelný. Kdyby se manželé skutečně chtěli od královské rodiny oprostit, zbavili by se vlastních privilegií vévody a vévodkyně. A to podle historičky pro ně nepřipadá v úvahu. „Chápou, že ve světě kalifornských celebrit jsou značky (zejména značky s příchutí panovnického kouzla) k nezaplacení. Aby nebylo pochyb, Harry si v poslední době vydělal miliony obchodováním se svým královským dědictvím. Není divu, že si nechává otevřené možnosti pro své děti.“ dodala.

Zdroj: Daily Mirror, redakce