Matthew Perry zavzpomínal na závěrečnou scénu seriálu Přátelé. O jakou scénu jde?

Hvězda seriálu Přátelé Matthew Perry ve své nové autobiografii prozradil, že to byl právě on, kdo si vyžádal, aby jeho postava pronesla závěrečnou větu seriálu. A jak jinak, než ve stylu své postavy, tedy v humorném duchu. Vzpomínáte, jaká byla jeho poslední hláška, kterou seriál uzavřel?

Matthew Perry se ve svých nových memoárech Friends, Lovers, And The Big Terrible Thing (Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih) vrátil ke svým vrcholům a pádům a vypráví o tajných láskách a roztomilých anekdotách z dob, kdy ztvárňoval ikonického Chandlera Binga. Mimo jiné se v nich ohlíží za posledními okamžiky seriálu Přátelé a nedávno prozradil, jak se to stalo, že v závěrečné epizodě seriálu v roce 2004 pronesl poslední větu, přinesl informaci magazín Bustle.

Shodou okolností si Perry přitáhl tvůrkyni seriálu Martu Kauffmanovou stranou a požádal ji, zda by mohl říct poslední slova. „Nikdo jiný než já se o to nebude starat,“ vzpomíná, jak jí to řekl. „Takže můžu prosím říct poslední větu?,“ žadonil o možnost seriál definitivně uzavřít právě jeho hláškou. Nakonec mu bylo vyhověno.

Scéna, která zavřela za seriálem dveře

V závěrečné scéně se všichni přátelé shromáždil v bytě Moniky a Chandlera a sledovali, jak stěhováci vyklízejí byt. Když všichni nechali klíče na kuchyňské lince, Rachel navrhla, aby si dali kávu – klíčový symbol sbližování v celém seriálu. Perry uzavřel scénu klasickým způsobem, a to ironickou hláškou, kdy se zeptal: „Jasně… kde?“. Ve skutečnosti měla však kavárna v seriálu takovou sílu, že její ztvárnění bylo obnoveno po celém světě v emotivních poctách.

„Miluju ten Schwimmerův výraz, když jsem tu hlášku pronesl. Je to dokonalá směs náklonnosti a pobavení, přesně to, co seriál Přátelé vždycky dával světu,“ vzpomíná dnes Perry na okamžik, kdy se loučili se seriálem právě poslední větou, na kterou nelze zapomenout.

Když seriál skončil, na všechny se svalila vlna emocí a smutku, Perry ovšem žádný smutek nepociťoval, píše také Huffpost. Svěřil se, že jako jediný mezi svými přáteli měl z ukončení seriálu jiné pocity. „Natočili jsme 237 epizod, včetně té poslední, nazvané příznačně Poslední. Jennifer Aniston vzlykala – po chvíli jsem se divil, že jí v celém těle zbyla nějaká voda. I Matt LeBlanc plakal… Ale já jsem nic necítil,“ upřímně prozradil, že tehdy jeho projev emocí nebyl na takové úrovni jako u ostatních.

Zdroj: Bustle, Huffpost, Youtube