Marie Rottrová truchlí: zemřel jí kamarád a autor textů Řeka lásky a Skořápky ořechů

Marie Rottrová (80) je zdrcená. V sobotu brzy ráno zemřel její přední textař Jaroslav Wykrent (†78). Které hity Rottrové pocházejí z jeho textařské dílny?


Wykrent prohrál boj s náročnou rakovinou tlustého střeva a jater. Textař bojoval s rakovinou už podruhé. „Koncem roku 2014 jsem onemocněl rakovinou tlustého střeva, v roce 2015 jsem s tím byl na operaci, kdy mi vyhrožovali vývodem, ale nakonec to dopadlo dobře a podařilo se jim nádor odstranit. Takže v tom roce jsem rakovinu zdolal a učil se chodit počtvrté,“ popsal průběh první nemoci pro magazín Sedmička.

Vrátil se pak dokonce na jeviště a objevoval se na koncertech jako host v kapele Rottrové. Ačkoliv ho zdravotní komplikace potkaly už dříve, a musel tak na čas odložit kariéru, dokázal se vždy vrátit ke své činnosti.

Skladatel stojí za texty písní Řeka lásky, Skořápky ořechů, Agnes nebo Lásko, které se počítají mezi největší hity oblíbené zpěvačky. Rottrová tak přišla o talentovaného kolegu a především přítele. Svůj smutek pak vyjádřila na Instagramu společným snímkem z koncertu.

Ačkoliv skladatel svůj boj prohrál, jeho texty budou navždy nesmrtelné.

Zdroj: Instagram, Sedmička