Marek Vašut v obležení krásných žen: Píše se druhý román pro ženy?

Herec a dabér Marek Vašut absolvoval pražskou jazykovou základní školu v Ostrovní ulici. Po maturitě na gymnáziu Jana Nerudy pokračoval ve studiu a roku 1983 ukončil DAMU v Praze. Své první role hrál v Národním divadle v Brně. Diváci si ho pamatují z oblíbené české komedie Román pro Ženy. Marek Vašut je navíc velmi společenský a před nedávnou dobou se zúčastnil premiéry komedie Miloslava Šmídmajera Za vším hledej ženu. A to by nebyl Marek, aby nebyl v obležení hned několika žen.

Marek Vašut je známý a oblíbený český herec. Prvním filmem, kde ho televizní diváci mohli zahlédnout, byla komedie Káťa a krokodýl. Dále Vašuta známe jako detektiva Martina Tomsu ze stejnojmenného seriálu. V pokračování seriálu Sanitka ztvárnil záchranáře. A v seriálu Doktoři z Počátků si zase zahrál nevychovaného hospodského Rudu Řezáče.

Umělecké prostředí poznal v rodině a měl k němu velmi blízko. Maminka byla baletka v Národním divadle, otec baletní teoretik, který učil dějiny umění na AMU. Přesto si později herectví na DAMU vybral nikoli srdcem, ale rozumem. V roce 1990 dostal Vašut stipendium a povedlo se mu rok studovat v Americe na prestižní herecké škole Lee Strasberga v New Yorku. Při studiích se živil jako číšník.

Nyní se objevil na premiéře filmu Za vším hledej ženu, ve kterém ztvárnil jednu z hlavních rolí. A večer rozhodně neztrávil sám. Společnost mu dělalo několik pohledných dam, kterým to neskutečně slušelo a Marek se mezi nimi musel cítit velmi dobře, podívejte se sami na fotografie ZDE.

Zdroje: Blesk, Prima Ženy