Marek Eben se vrací na hudební scénu. Bratři Ebenové vydají nové album 1. září

Marek Eben je nejen oblíbený moderátor a herec, ale především také hudebník. Ten spolu se svými bratry účinkuje v kapele Bratři Ebenové, kteří po devíti letech chystají další album.

Bratři Ebenové je oblíbená česká folková kapela, která je známá také delšími pauzami mezi vydáváním alb, uvádí Stars24. Trpěliví fanoušci si ale na dobrou hudbu počkají a deska Co my víme se dostane k posluchačům 1. září. Některé z 13 skladeb Bratři představili už na svém prázdninovém turné. Fanoušci se tak krom CD dočkají ještě vinylu nebo si mohou užít poslech na online platformě. Zvukový mix má na svědomí Brit Phil Brown, který v minulosti spolupracoval s umělci jako Bob Marley, David Bowie nebo skupinou Pink Floyd.

Jak se ale nechal Marek Eben slyšet, hlavní a stejnojmenná píseň Co my víme byla typickým covidovým produktem.

Bratři Ebenové je hudební skupina, kterou tvoří spolu s Markem Kryštof a David, připomíná SuprahonOnline. Kapela své první písně představila už v 80. letech, kdy v roce 1984 představili debut Malé písně do tmy. I když kapela v devadesátkách příliš nevystupovala, přesto vydala další CD. Na některých skladbách lze zaslechnout například Jiřího Schmitzera nebo Jiřího Bartošku.

Bratři začali být aktivnější po roce 2000, kdy vydali nahrávky jako Já na tom dělám (2002), koncertní DVD Ebeni v zahradě (2004), Chlebíčky (2008) a před devíti lety vydané Čas holin. Za Čas holin navíc Bratři Ebenové získali platinovou desku a kapela se stala také vítězem žánrových cen Anděl za rok 2014 v kategorii Folk & country.

Zdroj: stars24.cz, supraphonline.cz, Youtube