Manžel Ewy Farné Martin Chobot si prošel peklem: Otec byl násilník a matka spáchala sebevraždu!

Ne každý z nás má ustláno na růžích. Své o tom ví i Manžel Ewy Farné (29), Martin Chobot (33), který vyrůstal se starším bratrem Františkem v násilnické rodině! O tragickém osudu jeho matky Evy byl natočen i dokument s názvem To všechno z lásky… z roku 2003 od Tomáše Kudrny. Martin se rozhodl se na dokument podívat. A zasáhl jej tak moc, že se rozhodl napsat dvě písně.

Martin nerad mluví o svém soukromí, je uzavřený typ člověka. O svém dětství a rodině se rozhodl promluvit až teď. ,,Moje máma figurovala v dokumentu o domácím násilí, měl jsem zakázáno se na něj podívat, odvahu jsem našel až teď,“ svěřil se Martin magazínu Headliner.

Martinova maminka Eva Chobotová-Suchánková (†41) byla úspěšná výtvarnice a v roce 1984 se provdala za o dost staršího muže, Zdeňka Chobota. Krátce poté se jim narodil syn František a pár dny před revolucí Martin. Už tenkrát v tomto období zažívala matka dvou synů psychický teror. Manžel ji zakazoval stýkat se s kamarádkami, vše muselo být dle jeho pravidel a svou ženu dokonce nutil i k sexu! ,,Dospělo to tak daleko, že jsem měla na starosti nemohoucí rodiče, dvě děti, rekonstrukci domu i vydělávání peněz,“ přiznala Martinova máma v dokumentu a pokračovala, ,,A přišly Velikonoce, kdy pánové chodí na koledu. Manžel přišel tehdy na mol a rozbil vše, na co přišel, veškerou velikonoční výzdobu, kraslice beránky, mazance, všechno to lítalo… Nakonec mě zmlátil a řekl, že to všechno dělá z lásky,“ vyzpovídala se v dokumentu výtvarnice.

Hudebník žil takto do svých dvanácti let, kdy se matka rozhodla muže opustit. Bohužel štěstí nemělo dlouhého trvání, protože Eva si našla dalšího násilnického partnera, který ji bil a ponižoval. „Jsem zoufalá z toho, že to všechno začalo nanovo!“ Zněla poslední slova matky dvou dětí v dokumentu. Zanedlouho poté, 30. srpna 2003, spáchala sebevraždu oběšením, a to přímo v domě, kde bydlela se svými dětmi! Martinovi se podařilo z těchto traumat vypsat svými písněmi.

Martin celé roky o ničem z toho nechtěl mluvit, celé roky to v sobě držel. Vše se změnilo po narození jeho syna Arthura. ,,Začal jsem cítit obrovskou zlobu ke svým rodičům, kteří odešli předčasně a oba v podstatě ze své vlastní vůle. Myslel jsem si, že to mám v sobě vše uzavřené, ale po narození syna jsem poznal, co je to rodičovská láska a nechápal jsem, jak nám to mohli s bratrem udělat,“ řekl v rozhovoru pro Ireport.

Jeho manželka Ewa na něj pěje samou chválu a je na něj moc pyšná. Je ráda, že otcem jejich dětí je právě on.

Zdroje: Časopis Pestrý svět, Headliner, Ireport, Instagram, Redakce