Lucie Vondráčková má jasno: Její otec má čisté svědomí a je nevinný

Jak před měsícem psal web Extra, otec Lucie Vondráčkové, Jiří, čelí obvinění z napomáhání k trestnému činu. Konkrétně měl aktivistovi Jiřímu Šináglovi radit, aby nechal svůj majetek vydražit a tím by se vyhnul placení odškodného Heleně Vondráčkové a dalším členům rodiny za dlouhodobé pomluvy. Vyplatit měl zhruba 700 000 korun.

Za takovou radu, v případě odsouzení, hrozí hudebníkovi dva roky za mřížemi. Je známo, že Šinágl je Vondráčkův přítel. Už v roce 2018 padlo soudní rozhodnutí, že musí Heleně, jejímu manželovi a všem spolupracovníkům vyplatit 1 milion a 200 tisíc korun, psaly tehdy Parlamentní listy. Šináglovi bylo dosvědčeno, že na svých internetových stránkách psal pomluvy a také je rozesílal do médií.

Lucie Vondráčková však věří, že její otec je nevinný. Zpěvačka k celé kauze vydala vyjádření v podobě citátu z muzikálu Starci na chmelu. „Sudy špíny neušpiní čisté svědomí,” cituje Lucčina slova také deník Aha. O své tetě se ale bavit nechtěla. Zkrátka ví, kdy je lepší přestat.

Vztahy v rodině Vondráčkových jsou na bodě mrazu už od doby, kdy si Helena vzala Martina Michala. Podle Jiřího Vondráčka si legendární zpěvačku vzal jen kvůli svému vlastnímu prospěchu z její kariéry. Ani Lucie s tetou dobré vztahy zrovna nepěstuje. Neviděly se už přes 20 let, jak psal loni zpravodaj iDnes. O setkání s Helenou ani nemá zájem. Jdou si prostě každá svou cestou. „Nejdu hlavou proti zdi,“ uzavřela zpěvačka.

Zdroje: Extra, Aha, iDnes, Parlamentní listy