Lisa Marie Presley byla před smrtí v těžké depresi, říká Elvisův blízký přítel Pat Boone

V životě měl král rocku Elvis Presley málo přátel, ale jeden, kterému se mohl svěřit a dodnes je jeho rodině blízký, byl Pat Boone, další z ikonických amerických zpěváků. Boone, který měl vždy blízko k Presleyovým, prozradil deníku The US Sun, že Elvisova jediná dcera Lisa Marie byla měsíce před svou smrtí v hluboké depresi.

Uvedl, že Lisiny nenaplněné kariérní naděje, stejně jako sebevražda jejího syna Benjamina, byly pro ni příliš. Prý si uvědomil, že něco není v pořádku, když byl loni v srpnu s Lisou Marií a její matkou Priscillou na vzpomínkové bohoslužbě k 45. výročí úmrtí Elvise.

Boone, který je rovněž úspěšný hudebník a za léta prodal více než 45 milionů desek, prozradil, jaké bylo poslední setkání s Presleyovými. „Musím trávit čas s Lisou Marií a Priscillou. Všiml jsem si, že Lisa Marie působila depresivně. Něco jsem cítil. Cítil jsem k ní, jak se říká, empatii, a samozřejmě se ten pocit ukázal jako pravdivý,“ vysvětlil deníku The US Sun. „Myslím, že Lisa Marie zažila spoustu zklamání, a pak přišla smrt jejího syna. Bylo toho příliš,“ zdůraznil.

Boone si vzpomněl, že v některých ohledech měla smrt Elvise i Lisy podobné okolnosti. „Vím, že Elvis byl emocionálně nemocný. Bylo pro něj téměř nemožné vyrovnat se s tím, co se po něm požadovalo, což už nechtěl dělat.“

„Pokud se díváte na Elvise, víte, že Tom Parker ho zavázal k dalším pěti letům něčeho, co nechtěl dál dělat. A bylo toho příliš. Elvis bral stimulanty a uklidňující léky, aby mohl spát,“ řekl Boone. „A to, myslím, ukončilo jeho život.“

Zdroje: The US Sun