Lidé na něj na ulici plivali, teď je hvězdou Big Brother: Vítek si rád obléká ženské šaty a tohle mu vadí

Pořádně zamíchá karty! Na Voyo odstartovala po dlouhých 18 letech velkolepá reality show Big Brother, ve které se soutěžící poperou o 2,5 milionu.

Hrát o velké peníze bude také mladý Vítek Ehrenberger (25), který rozhodně vyčuhuje z davu. Kluk z Česka ihned diváky upoutá svým vzezřením. Nejenže nosí ženské šaty, potrpí si i na dokonalý make-up. Jeho kontroverznost však nevoní každému a jak nám přiznal krátce před vstupem do domu Velkého bratra, jeho jinakost mu v životě přinesla už mnoho smutku a slz.

Pracuje v kavárně, působí jako terapeut a pronajímá svůj byt. Takto si vydělává na živobytí Vítek Ehrenberger, který je jedním ze šestnácti soutěží show Big Brother. Během devíti týdnů se z nich stanou spolubydlící v domě s jednou společnou ložnicí, kuchyní a malou toaletou se sprchou. Ale když se pod jednou střechou setkají lidé s různými povahami, životními osudy, zlozvyky, jednoduché to mít nebudou. To si uvědomuje i Vítek. „Nebudu to brát úplně seriózně. Bude to velká zábava. Budu se bavit. To si neustále opakuji. Přistupuji k tomu s lehkostí,“ řekl Vítek, který je v těchto dnech spolu s ostatními v luxusní vile v bulharské Sofii.

Když se Vítek přihlásil do show, jeho okolí překvapené nezůstalo. Všichni vědí, co od něho mohou čekat. „Moje maminka byla trošku nervózní. Bála se, co mě tam čeká a co všechno se mi může stát…“ řekl nám. Mladík však jedno ve vile tolerovat nehodlá . „Překážejí mi lidé, kteří nejsou schopni akceptovat druhé,“ říká Vítek a dodává, že pro svůj vzhled se často potýká se šikanováním. Po ulicích Prahy se totiž pohybuje v ženských šatech. Potrpí si na dokonalém líčení, dlouhých umělých nehtech či různých doplňcích. A když se takto nastajluje a opustí svůj byt, riskuje nepochopení okolí.

„Stalo se mi to několikrát. Lidé na mě na ulici plivali,“ prozradil nám Vítek, který s tím před lety bojoval, ale dnes už to cítí jinak a je sám se sebou vyrovnaný. Dokonce to dal všechno na papír. „Jak píšu ve své knize, netřeba to brát osobně, protože je to reakce lidí, za kterou nejsem zodpovědný já. Je to jejich reakce, kterou jsem jen já v nich vzbudil. Snažím se to nebrat osobně, i když je to někdy náročné,“ říká účinkující show Big Brother.

Cítí se jako vítěz?

Vítek se těší na to, co všechno v show zažije, a má už svůj plán. „Jsem sebejistý. A věřím si. Peníze bych využil k cestování. Kamarády mám po celém světě. A také by šli finance na moji knihu, kterou brzy vydám,“ ozřejmil nám, kam by putovala pohádková výhra 2,5 milionu. Jediné, co ho rozptyluje a na co si bude muset zvyknout, jsou kamery. Těch je v soutěžní vile v Bulharsku 58. „To je asi jediná věc, které se trošku obávám. Zvyknout si na kamery. Toto bude zajímavé,“ dodal s úsměvem na závěr Vítek, který si rozhodně nedá skákat po hlavě. Jeho přítomnost v domě, osobitý projev a styl, který mu je vlastní, však mohou rozdmýchat pořádné emoce u ostatních soutěžících, kteří jsou rozdílní jako roční období.