Leštič rakví, maskérka v márnici či prodavač propisek. Jaká byla nejhorší zaměstnání celebrit před tím, než se staly slavnými?

Mnozí z řad největších hvězd pocházejí z průměrných rodin a malých měst. Museli se proto hodně ohánět, aby si vydělali na živobytí, zatímco se snažili splnit si své sny. V mnoha případech to znamenalo vzít jakoukoliv příšernou práci, která se jim naskytla, aby mohli zaplatit nájem, zatímco se účastnili konkurzů nebo šetřili na herecké kurzy.

Web StarsInsider představil několik známých osobností a odkryl některá jejich původní kuriózní zaměstnání.

Hugh Jackman

Jméno Hugha Jackmana má většina z nás spojené zejména s postavou neohroženého hrdiny Wolverina. Než se však proslavil, musel se stylizovat do role na hony vzdálené akčnímu hrdinovi – pracoval jako klaun na večírcích. „Byl jsem klaun Coco a neuměl jsem žádné kouzelnické triky a vzpomínám si, jak se na jednom večírku postavil šestiletý kluk a řekl: ‚Mami, ten klaun je hrozný, neumí žádné triky‘ – a měl pravdu.“ Za jedno vystoupení si vydělal pouhých 50 dolarů.

Sean Connery

Než se Sean Connery představil divákům jako agent 007, vystřídal několik povolání. Pracoval jako zedník, mlékař, pózoval jako nahý model, a dokonce si živil jako leštič rakví!

Brad Pitt

Jednou z nejhorších prací Brada Pitta prý bylo převlékat se za kuře a rozdávat letáky pro řetězec rychlého občerstvení El Pollo Loco. Dále se živil víceméně jako taková „podržtaška“ – dostal práci jako doprovod striptérů na vystoupeních. Vozil ženy na rozlučky se svobodou, kde jim pouštěl kazety s Princem, dále dohlížel, aby zákazníci nepřekračovali stanovené hranice, a dokonce chytal i poletující odhozené oblečení.

Orlando Bloom

Hvězda Pirátů z Karibiku Orlando Bloom vyrůstal na anglickém venkově, kde nebylo mnoho pracovních příležitostí. Práce, kterou v mládí vykonával, byla skutečně velmi venkovská. Pracoval jako vrhač hliněných holubů, což znamená, že byl zodpovědný za vypouštění oranžových disků, které létaly do vzduchu, když je lovci používali jako terče při cvičných střelbách.

Whoopi Goldberg

Než se Whoopi stala herečkou, prošla řadou zvláštních profesí. Kromě toho, že si vyzkoušela práci zedníka, dělala i maskérku v márnici či operátorku na erotické lince.

Naomi Watts

První prací Naomi Watts bylo v jejích 14 letech roznášení novin. Zpětně se svěřila, že to vlastně nebyla úplně špatná práce, akorát jí často chyběla motivace. A tak se někdy stalo, že noviny vyhazovala do koše.

Johnny Depp

Johnny Depp prý nejvíce nenáviděl práci v telemarketingu, kdy obvolával lidi a přesvědčoval je, aby si koupili propisky. Měl pocit, že se pokouší lidi podvést, za což se styděl. Byla to pro něj ale zároveň příležitost, jak pracovat na různých hlasech – při každém telefonátu zkoušel znít jako odlišná postava.

Zdroje: StarsInsider, Instagram