Leoš Mareš vzal české představitele Beetlejuice a Lydie na americké divadelní představení podle slavného filmu. Místní jejich kostýmy zbožňovali

Že má Leoš Mareš u nás velký vliv, to se už tak nějak všeobecně ví. Tím to ale nekončí. Mezi vlastním koncertováním se rozhodl vzít na sebe promo muzikálu Beetlejuice, který bude mít evropskou premiéru v pražském Hudebním divadle Karlín. A aby to mělo, jak se říká, pořádné koule, vzal dva hlavní představitele do Ameriky na jejich divadelní představení.

To se konalo v divadle Fox Theatre v Atlantě a herec Jan Sklenář (Beetlejuice) i herečka Ines Ben Ahmed (Lydie) se místním občanům předvedli v kostýmech. Nutno říct, že Jan vypadá naprosto famózně. Film Beetlejuice v roce 1988 natočil slavný režisér Tim Burton a do hlavních rolí obsadil Winonu Ryder a Michaela Keatona. Když se podíváte na Keatonův kostým, ten český není daleko od originálu.

A právě proto ho občané Atlanty před divadlem tak obdivovali. Jan a Ines se tak stali hvězdami, možná většími, než samotní divadelní herci. Leoš Mareš pečlivě pořizoval videa z pobytu českého Beetlejuice v Atlantě. Na jedno takové se můžete podívat níže, na ostatní v Leošových instagramových příbězích.

Jan si svou roli viditelně užíval. A aby toho nebylo málo, vyrazil pak s Leošem ještě na basketbalový zápas mezi týmy Atlanta Hawks, kde působí i český hráč Vít Krejčí, a Charlotte Hornets. Zařadili se tak mezi celebrity, které se také na utkání zašli podívat – Ewana McGregora, Dona Cheadlea, Anne Hathaway nebo rappera Killer Mikea.

Česká verze muzikálu bude mít premiéru letos v listopadu a rozhodně se máte na co těšit. Kromě Jana a Ines se v dalších rolích představí například Marek Lambora, Eva Burešová, Marek Taclík nebo Iva Pazderková. Více se dočtete zde.

Zdroje: autorský, text, Instagram, Hudební divadlo Karlín