Leoš Mareš vyhlásil: Za každého followera, jedna koruna na charitu. Basikové se to zdá málo a nabádá ho k deseti korunám

Leoš Mareš, populární moderátor a rapper v kožichu, se rozhodl vyhlásit Dobroden. Nabádá k tomu, aby za své followery, tedy sledující, dal každý jednu korunu na charitu. Udělá to i on?

Leoše Mareše na Instagramu sleduje 1,1 milionů lidí. A ačkoliv Mareš přímo neřekl, že on zaplatí korunu za každého svého sledujícího, tak nabádá k tomu, aby každý dal za svého jednoho followera jednu korunu na charitu dle svého výběru.

Leoš Mareš tento den pravidelně vyhlašuje každý rok, alespoň podle Donio.cz, které mu v komentářích děkovalo. Donio je charitativní organizace, která se zaměřuje nejen na dobročinné sbírky, ale také na pomoc s komerčními projekty. Organizace pomáhá spoustě dětí, které skutečně pomoc potřebují, zejména ze zdravotního hlediska a nedostává se jim jí.

Leoši, za všechny jednotlivce i organizace, kteří si u nás založili sbírku, děkujeme, že každý rok vyhlašujete #DobroDen a využíváte svůj vliv k dobročinným účelům! 🧡🤩

Jak můžete podle příspěvku na Instagramu vidět, tak Leoš přímo neslibuje, že i on sám na charitu vloží korunu za jednoho svého followera, aby rozhodně by to v jeho případě byl velmi velký příspěvek pro některou z charit.

DNES JE DOBRODEN. Za každého svého followera, jedna koruna na charitu. Nikdo Vás nenutí dát to na něco, k čemu nemáte vztah. Každého člověka oslovuje jiná část charitativního světa. Někdo přispívá na děti z dětských domovů, někdo na výzkum nemocí, někdo na pejsky, někdo na důchodce, ale každý s nějakou charitativní činností určitě sympatizuje.,“ píše Leoš a dodává, že nikoho nenutí poslat peníze na nějaké konkrétní místo. Volba je čistě na každém člověku, jen částka je daná.

Z celebrit se ozvala zpěvačka Bára Basiková, která přichází s ještě lukrativnějším návrhem. A možná jím Leoše i trochu popichuje.

A není to málo? Koruna je dneska nula… tak třeba dejme desetikorunu.

Oproti Leošovi se to však Báře mluví, jelikož ji sleduje „jen“ 14 tisíc sledujících. Takže zatímco Leoše by příspěvek na charitu, kdy by dával za každého followera deset korun, vyšel na 11 000 000, tak ji na pouhých 140 000. Není tedy divu, že se Mareš nijak k jejímu velkorysému návrhu nevyjadřuje, pokud má v plánu Dobroden sám dodržet.

A jak se zachováte vy? Máte v úmyslu se Marešovy akce také účastnit a pomoci charitativním organizacím v jejich činnosti?

Zdroj: Instagram, Bára Basiková, Donio