Leoš Mareš rozhazuje peníze… na dobročinnost. Monika není pozadu

Moderátor Leoš Mareš ukázal, že není lhostejný k různým nadacím a již několikrát přispěl na dobrou věc. Tentokrát zvolil přístup méně viditelný veřejnosti a svou koupí zboží podpořil nadaci Nedoklubko.

Leoš Mareš si všiml aukce na model letadla prezidentského speciálu, typ Airbus A319. Nutno dodat, že model letadla má podpis prezidenta Petra Pavla. Prodávající pan Milan Lemfeld se rozhodl získanou sumu odevzdat nadaci pro nedonošené děti Nedoklubko.

Toho využil Leoš Mareš. Jeho nabídka byla nejvyšší, a to neuvěřitelných 200 000,- korun. „Je to neuvěřitelné, takovou částku jsme vůbec nečekali,“ řekl prodávající pan Lemfeld pro Deník. Známý moderátor tak učinil zcela bez toho, aby na svůj dobrý čin nějak poukazoval. Možná si vybral Nedoklubko právě proto, že má maličkou dcerku Alex a tak se ho téma malých dětí momentálně týká.

Model letadla má 17 cm a bylo v plánu ho vydražit za několik desítek tisíc. Leoš Mareš předčil všechna očekávání. Mareš už přispěl několikrát také nadaci Naše dítě. Statisícové částky odvádí i jeho žena Monika, píše web Nadace Via.

Pro charitativní projekt Dobroden přispěl z výdělku na svém Instagramu loni částkou 1 147 909 korun. Evropa 2 informuje, že jeho manželka Monika podpořila Azylový dům pro maminky s dětmi částkou 422 170 korun. Taková štědrost je jistě ocenění hodná.

Zdroj: Evropa 2, Nadace Via, Deník, Instagram