Leichtová se ohání feminismem: Ženy jsou prý utlačovány!

Kristýna Leichtová se před pár týdny svěřila se zážitkem z kavárny. Zlobila se na důchodkyně, jimž vadilo, že její děti dělaly v kavárně hluk. Na místo toho, aby na incident zapomněla a posunula se dál, se zamýšlí nad feminismem a tím, že by si ženy měly ve společnost dělat, co chtějí. Tvrdě poznamenala, že jsou ženy utlačovány.

Ihned po kauze v kavárně sepsala na svůj Instagram dlouhý příspěvek, v němž popsala dění a přidala své postřehy. Postarší ženy popíjející prosecco nebyly nadšené z přítomností dětí v kavárně, proto směrem k hereččce poznamenaly, proč je sem vodí. Ta se nejprve nezmohla ani na slovo, načež odhodlaně naznačila, že má právo dát si kávu.

Příběh se během chvilky rozšířil celým internetem. Jak se dalo očekávat, Kristýna našla své příznivce i odpůrce. Na Facebooku dokonce přispěla svou jedna z důchodkyň, která Kristýně doporučila věnovat se výchově dětí, namísto používání telefonu. Podobné názory měli i jiní lidé, kteří jí setřeli doporučením, že pokud nemá děti dobře vychované, nemá do kavárny vůbec chodit. Navzdoty tomu ji některé slavné kolegyně-maminky podpořily.

Herečku komentáře rozproudily natolik, že se rozhodla k odvetě. Pod příspěvek z premiéry filmu Světlonoc napsala zamýšlející text, v němž poukazovala to, že se ženy ani dnes nemohou chovat tak, jak chtějí a je jim stále něco vnucováno. „Ano. Pořád ještě je to v naší společnosti zakleté! Pořád se nedůvěřuje jinakosti a jedinečnosti. Nepřeje se úspěch. Nesdílí se radost jiných,“ rozvášnila se.

V návaznosti na film dále napsala, že jsou ženy neustále vystavovány nějaké formě útlaku. „Pranýřovat ženy za to, že chtějí být ženami, že se vrací ke kořenům, že chtějí nebo nechtějí být matkami, a bez odbornosti hodnotit, jak jim to jde, že jsou úspěšné podnikatelky nebo v domácnosti, že chtějí žít s jinými ženami, pracovat v ryze mužském oboru nebo si, nedej bože, zajít s dětmi na kafe, že chtějí být prostě takové, jaké jsou.“ 

„Společnost hodnotí, kouká skrz prsty, pomlouvá, vychovává, moralizuje. Druhé. Ne sebe. A to je problém,“ zakončila svůj feministický pohled na věc.

Zdroj: Instagram