Legendární svetr princezny Diany jde do dražby. Fanoušci věří, že Diana měla tento svetr ráda, protože odrážel, jak se cítila v královské rodině – jako outsider

Červený svetr s ovečkami princezny Diany můžete obdivovat od 17. července v aukční síni Sotheby’s v New Yorku, píše deník New York Post. Oblečení, které mladá Diana nosila krátce po zasnoubení s princem Charlesem, má hodnotu 50 tisíc dolarů a odborníci očekávají, že dosáhne až 80 tisíc dolarů, tedy v přepočtu zhruba částky 1,7 milionů korun. Tato částka může označena jako „skromná“ ve srovnání s jejími plesovými šaty prodanými na začátku tohoto roku.

Kousek s černou ovcí

Princezna Diana je považována za ikonu stylu. Její oblečení vzbuzuje zájem, hodnotí ho módní odborníci a je srovnáváno se stylem, který volí princezna Kate. Proto, když se objevilo oznámení, že jeden z jejích legendárních svetrů bude dán do aukce, vzbudilo to značný zájem. Jde o červený svetr s černou ovcí obklopenou stádem bílých zvířat. Princezna Diana na něm byla poprvé vyfotografována krátce po zasnoubení s princem Charlesem, tehdejším dědicem britského trůnu. To se stalo během zápasu póla v roce 1981.

Odrážel její pocity

Svetr navrhly Sally Muirová a Joanna Osborneová. Krátce po zápase póla dostaly zprávu z Buckinghamského paláce, že si Diana poškodila oblečení. Dostaly otázku, zda by bylo možné ji opravit. Svetr s černou ovcí byl poslán zpět a ukázalo se, že má na rukávu obláček. Podle návrhářek si mohla princezna Diana poškodit svetr o diamantovo-safírový zásnubní prsten. Návrhářky pro Dianu upletly novou kopii, ve které byla vévodkyně byla znovu vyfotografována v roce 1983. Její fanoušci věří, že Diana měla svetr ráda, protože odrážel, jak se cítila v královské rodině – jako outsider.


Levnější než sametová róba

Svetr s černou ovcí je stále v nabídce módního domu Muri & Osborne a jeho běžná cena je v přepočtu kolem 5 300 korun. Poškozený svetr letos objevila Joanne Osbornová v jedné z krabic na půdě. Aukční dům ocenil svetr na 50–80 tisíc dolarů a milovníci princezny Diany si ho budou moci prohlédnout od 7. do 13. září během online aukce. Požadovaná cena je „skromná“ vzhledem k tomu, že v lednu letošního roku byly fialové sametové plesové šaty princezny Diany, navržené Victorem Edelsteinem, vydraženy za téměř 13 milionů korun.

Zdroj: New York Post