Legendární moderátor Jeremy Clarkson to zase přehnal! Hrozí mu další vyhazov

Britský novinář a moderátor Jeremy Clarkson je takřka legendou, ovšem ne vždy v dobrém. Před šesti lety ho vyrazili z velmi sledovaného pořadu o automobilech s názvem Top Gear, jelikož zfackoval člena štábu. A teď to vypadá na vyhazov i z pořadů Amazon Prime Video.

Kontroverzní osobnost, tak by mnozí Jeremyho Clarksona popsali. Lidé ho obdivují za jeho břitký nekorektní humor, má spousty čtenářů. Dokonce v seriálu Clarksonova farma dokázal vytvořit milejší charakter, který se divákům líbí. Ústřední je však pro něj relace The Grand Tour, kdy pořádá výlety po celém světě v nejrůznějších automobilech. I když ho tak vyhodili z Top Gear, tak vlastně s kolegy Richardem Hammondem a Jamesem Mayem pokračují společně i nadále. Podle deníku iDnes je nová show spíše o nich než o autech a samozřejmě prim hraje právě Clarkson.

Podle Wikipedie je Top Gear pořad převážně o automobilech, který je vysílán od roku 1977 a do roku 2015 byl uváděn právě výše zmíněnými moderátory. Od té doby pořad vedli a uváděli anglický moderátor Chris Evans a herec Matt LeBlanc, kterého můžete znát ze seriálu Přátelé jako představitele Joyeho. Po roce Chris Evans skončil, Matt LeBlanc se udržel do roku 2019 jako moderátor a poté přišla další změna. Nově Top Gear v současnosti uvádí Chris Harris, Paddy McGuiness a Freddie Flintoff. Relace The Grand Tour dle CSFD tak nepřekvapivě funguje od roku 2016 a stále ve stejném složení.

Dá se říct, že s ohledem na Clarksonovy urážky a omluvy páru Harry a Meghan už tvůrcům Amazonu došla trpělivost a vypadá to, že k obnovení smlouvy ohledně Clarksonových pořadů již nedojde a v roce 2024 tak bude vše ukončeno. Vypadá to, že tentokrát opravdu Clakrson šlápl do vosího hnízda a jeho chyba, jak on nazývá momentálně svůj text, který vyšel v bulvárním plátku, se mu stane osudnou. Není divu. To, co napsal, i když to bylo myšleno s nadsázkou, zřejmě udivilo každého.

Zdroj: iDnes, Wikipedie, CSFD