Lasicův dojímavý odkaz dva roky po smrti: Svěrák, Polívka ani Kronerová neudrželi slzy. Nevěděla o něm ani rodina

Tato zhudebnělá báseň autora Miroslava Válka je vnímána jako Milanův dopis jeho blízkým. „Dopis do větru je prvním zveřejněným singlem. Je to zhudebněný dopis, který zde Lasica zanechal pro své blízké, přátele, kolegy a všechny ty, kteří ho měli rádi, a nestihli se s ním v červenci 2021 rozloučit,“ uvádí popis videoklipu.

Premiéra videoklipu se konala v nahrávacím studiu, kde album Básnění vzniklo. Celé nahrávání mělo proběhnout v tajnosti a nevěděla o něm ani nejbližší rodina. Pozváni byli nejbližší Milana Lasicu i známé české a slovenské osobnosti. Pohled na jejich reakce při sledování klipu byl silným a dojímavým momentem, který chytí za srdce každého.

Slzám se neubránily ani Zuzana Kronerová, Zdeněk Svěrák, Bolek Polívka, Peter Lípa, Petra Polnišová, Olga Feldeková a mnozí další. Herečka Zuzana Kubovčíková Šebová se k tomu, co zažila v nahrávacím studiu, vyjádřila i na sociální síti. „Jen nám to pustili a my jsme tiše sledovali…“ napsala. „Milánku, děkujeme za toto překvapení. Marek děkujeme,“ odkázala samotnému Lasicovi i autorovi projektu Marku Kučerovi.