Láďa Křížek smutní: Legendární kapela Citron po dvaačtyřiceti letech končí. Oznámil jim to manažer

Zpěvák Láďa Křížek před týdnem v primáckém pořadu Showtime prozradil, že kapela Citron příští rok končí. Jejich hudba nás těšila celých 42 let, v minulosti byla dokonce připodobňována k Metallice nebo kapele Iron Maiden. Konec kapely jim oznámil jejich manažer, píše časopis Blesk.

Moderátor Showtimeu Tomáš Kraus zastihl Křížka na jednom z festivalů, kde zrovna vystupoval. V reportáži dřívější sexsymbol řekl, že s druhou kapelou Kreyson, kterou před pár lety znovu oživil, plánuje dál koncertovat. O konci kapely Citron však mluvil s velmi zdrceným výrazem. „Citron příští rok, bylo oznámeno od šéfa Radima Pařízka, že končí. Postaví Citron na piedestal a že bude lepší to zastavit,“ řekl Křížek, načež Kraus oponoval, že od něj slyšel, že budou uspořádány velké halové koncerty. Křížek si však není jistý, jestli tam bude, protože mu bylo řečeno, že končí. Samozřejmě nejen on sám, ale opravdu celá kapela.

Časopis Blesk se o důvod konce zajímal o trochu víc a nakonec se mu povedlo ze zpěváka dostat bližší informace. „Před dvěma lety nám umřel bubeník Radim Pařízek a nahradil ho jeho syn, basák Radim Pařízek mladší. Nicméně prochází teď těžkým obdobím rozvodu a kapelu už prostě nestíhá. Proto nám náš PR manažer všem oznámil, že skončí celá kapela…“ svěřil se se smutkem Láďa a dodal, že na podzim chystá kapela velké rozlučkové turné. Pak už svoji energii vloží do nových písniček pro Kreyson.

Kapela Citron se na pódia vrátila v roce 2015 po dlouhých dvaceti letech právě s Křížkem. Chystala se navázat na období největší slávy, a to na rok 1988, kdy kapela vydala album Radegast. Kapela vznikla už v roce 1976 a za tu dobu se její obsazení několikrát změnilo. V roce 1988 vyhrála Zlatého slavíka v kategorii Nejlepší československá skupina.

Kromě Ládi Křížka a Radima Pařízka mladšího jsou členy také Djordje Erič (kytara), Pavel Hanus (kytara), Zdeněk Pradlovský (bicí) a Tanja (hostující zpěvačka a manželka zemřelého Pařízka). V takovém složení si kapelu budou jejich současní fanoušci pamatovat.

Zdroje: Showtime, Blesk