Které česko-slovenské celebrity měly dluhy a exekuce?

Už to tak bývá, že i celebrity mají dluhy. Máme tu souhrn několika celebrit z českého a slovenského prostředí, které se v minulosti zadlužily, nebo stále dluží, píše web Báječná žena.

Andrej Hryc

Slovenský herec Andrej Hryc (71†), kterého před jeho úmrtím diváci znali především z populárního seriálu Ulice, měl dluhy, kudy chodil. Sám na sebe vyhlásil před svojí smrtí bankrot a vypsal konkurz na vlastní osobu, aby splatil svoje dluhy, píše deník Instory. Dluhy dosahovali až do 900 tisíc Eur, v přepočtu tedy něco okolo 23 milionů korun. Za tyto dluhy mohlo údajné splácení dluhů z vlastnictví Rádia Twist.

Pavel Drapák

Popový idol Pavel Drapák, který se nejvíce proslavil svým hitem Sluníčko stojí, si vydělával převážně soukromými vystoupeními. I tak se ale dostal na seznam dlužníků Sociální pojišťovny. Navíc v roce 2005 se kvůli onemocnění jeho manželky museli zbavit hypotéky. Proslýchá se, že ještě dnes nemá rodina na vlastní a musí bydlet v podnájmu.

Marek Taclík

Český herec Marek Taclík, který je známý díky svým rolím ve filmech jako Večírek nebo Anděl Páně 2, je v insolvenci už několik let a už pět let se snaží splácet dluhy tím, že ze svých honorářů kus odvádí. V českém úvěrovém registru se navíc ukázalo, že má dluh skoro přes 191 tisíc eur, a proto ho přijali do umělecké agenty Zdena. Ta mu vydává pololetní výměr.

Agentura s několika celebritami

Během pandemie i celebrity musely vymyslet způsob, jak si přivydělat, když jsme byli všichni zavření doma. Některé celebrity se živili tím, že pro fanoušky připravovaly zvukové a obrazové nahrávky, které byly pro každého fanoušky ojedinělé. Kdo všechno z celebrit si takto vydělával? Například zpěvačka Bára Basiková, zápasník Karlos Vémola nebo známý herec Martin Dejdar. Všechny měla zajišťovat pochybná agentura a částky byly v rozmezí od desítek až po stovky eur. Konkrétně u herce Martina Dejdara to je trochu komplikovanější. Herec se zadlužil kvůli neúspěchu kriminálky Panství a 13 let splácel dluh, který se vyšplhal do několika milionů. Tento film produkoval společně se svým švagrem, jenž se dostal za mříže.

Jiří Pomeje

Andrea Pomeje po smrti Jiřího Pomeje (34†) nepřijala jeho dědictví a dobrovolně se ho vzala, aby jejich dcerka nemusela splácet otcovy dluhy ještě po jeho smrti. Jiří Pomeje zemřel na začátku roku 2019 na rakovinu. Pomeje měl několik exekucí, které přesahovaly miliony korun. Vše začalo kvůli produkování filmu Andělská tvář z roku 2001, kde si na samotném začátku jeho koproducent vzal z projektu částku a Pomeje si pak musel půjčit.

Michal Suchánek

Český herec a komik Michal Suchánek známý převážně z Partičky nebo z filmu Sněženky a machři měl velký sen otevřít si vlastní bar. Ve dvaceti letech se mu to podařilo, ale bohužel jeho kamarád a spolumajitel ho podvedl a pral přes něj špinavé peníze. Z herce se nakonec stal bílý kůň, když našli jeho jméno na fakturách. Nakonec však vše splatil, jednalo se o částku 1 milionu korun.

Deana Horváthová-Jakubisková a Juraj Jakubisko

Před několika lety byli nuceni zesnulý režisér Juraj Jakubisko (84†) a producentka Deana Horváthová-Jakubisková vydražit vilu v Hodkovičkách. Měli exekuce kvůli filmovým projektům. Z exekucí jim však pomohli známí a zároveň i režisérova dcera z předchozí známosti Janette.

Veronika Gajerová

Pokud bychom měli vytáhnout něco čerstvého, je tu insolvence herečky Veroniky Gajerové. Jak jsme psali zde. Veroniku Gajerovou si všichni pamatují jako sestřičku z Ordinace v růžové zahradě. Kvůli koronaviru a jejímu bývalému muži se herečka dostala do insolvence. Herečka dluží 5 milionů korun, skončila v divadle a začala se věnovat květinářství. Dodnes prý dluží své herecké kolegyni Daně Morávkové.

Zdroj: Báječná žena, Instory, Blesk, redakce