Kruté manželství Reginy Řandové provázel psychický teror, nevěry a dluhy

Herečka a přední dabérka Regina Řandová, která propůjčila hlas Angeline Jolie, získala slávu již v dospívání. Nakolik však byla úspěšná v herectví, o to víc se jí nedařilo v soukromém životě. Usměvavá Regina prošla manželstvím, které v ní zanechalo pachuť, jíž se už nikdy nezbaví. Nevěry, soud i psychický nátlak – to vše si musela vytrpět.

Regina Řandová, dříve Zahradníková, je neodmyslitelně spojena s 80. léty. Tehdy se dostala na výsluní ve svých 16 letech, kdy ji Zdeněk Troška obsadil do oblíbené komedie Bota jménem Melichar. Ačkoliv se objevila v několika dalších snímcích, nakonec zakotvila u dabingu, který byl jejímu srdci nejbližší.

Díky herectví se seznámila i se svým manželem Čestmírem Řandou ml., který pocházel ze slavného hereckého rodu. Manželství s ním však bylo velkou chybu a Regině trvalo dlouho, než si to uvědomila. Problémy v manželství vznikly v době, kdy byl jejich syn, Čestmír Řanda nejmladší, malý. Zažila psychický teror a výsměch, nejvíce ji však zraňovaly manželovy nevěry. „Pro mě byla zásadní nevěra, neuměla jsem to zpracovat. On by byl nejradši, abychom žili v manželství a on si udržoval mimomanželské vztahy, ale naoko abychom vypadali jako rodina,“ prozradila Regina v pořadu 13. komnata.

Herečka o něj přitom zpočátku vlastně ani nestála, nakonec se však nechala uhnat. „Velmi se mi dvořil, já jsem o něj zpočátku vůbec nestála. Ale něčím mě přitahoval a byl tak urputný, a tak si mě vysnil, že jsem nakonec podlehla. Po pěti letech vztahu jsem pak otěhotněla,“ svěřila se dále v pořadu. Řanda se však na roli otce zrovna přívětivě netvářil. Přiznala, že už tehdy ho měla opustit, v 5. měsíci těhotenství totiž zjistila, že ji podvádí.

„Když jsem na to přišla, stavěl se k tomu dětinsky. Říkal, že by chtěl vlastně být s námi oběma a že si to máme my dvě nějak vyřešit. Kamarádi a rodina mi říkali, že si mám nechat miminko a být svobodná matka. Já jsem si to tehdy ale nedokázala představit,“ uvedla Regina podle portálu iDnes.

Než našla odvahu se od manžela odpoutat, uběhly roky. Ale ani poté problémy neskončily. Řanda odmítal platit alimenty na syna, až to vygradovalo tak daleko, že dlužil půl milionu korun.

Vleklé spory mezi nimi ukončila až smrt Řandy v roce 2021. Ačkoliv s ním prožila peklo, společně se synem mu vystrojili pohřeb. Regina se na svého zesnulého manžela snaží vzpomínat v dobrém, dokonce přiznala, že mu v jistém smyslu odpustila. Necítí nenávist, spíše jakousi hořkost, píše eXtra.

Jak uvádí iDnes, jednu věc by však v minulosti změnila: „Kdybych mohla vrátit čas a udělat jednu věc jinak, nehnala bych se tehdy do manželství a zůstala bych sama s dítětem i bez svazku manželského.“

Po životních útrapách však nakonec našla štěstí po boku nového muže. Ve svém druhém manželství je šťastná. Dokonce je dvojnásobnou babičkou. „Já jsem spokojená a šťastná a jsem ráda, že můj syn Česťa je slušný, vychovaný a spokojený člověk,“ prozradila před časem pro Super.

Zdroj: eXtra.cz, iDnes.cz, Super.cz, 13. komnata