Kritizovaný Jaromír Nohavica si přeje, ať už válka skončí

Jaromír Nohavica a David Koller jsou dvě hvězdy, které budou spoluvytvářet program festivalu Benátská! s Impulsem. Jak Nohavica svým fanouškům prozradil, v zákulisí s Davidem probírali i současnou situaci na Ukrajině, ačkoli nemají na vše úplně stejné názory.

„Tahle válka není moje, kašlu na to, ať to skončí,“ parafrázoval Nohavica slova, která řekl Kollerovi před početným publikem. Písničkář je nositelem Puškinovy medaile, kterou mu v roce 2018 udělila Ruská federace, píší Parlamentní listy.

Dostal se pod palbu kritiky, když se jí odmítl vzdát po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. „Puškinovu cenu jsem dostal za to, že jsem zpíval písně Vladimira Vysockého a Bulata Okudžavy, ne za to, že jsem bojoval,“ argumentoval umělec.

Zpěvák David Koller vystupuje ostře proti Rusku od začátku konfliktu na Ukrajině. Pouhé dva dny po vypuknutí konfliktu dokonce osobně vezl na Ukrajinu materiální pomoc. Obecně je lídr skupiny Lucie známý tím, že se vyjadřuje k politické situaci. Myslí si totiž, že „umělci by neměli stát stranou“.

Zdroj: iDnes, Parlamentní listy