Kritika ho zasáhla! Byla to jedna z největších nabídek, co jsem doposud dostal, prohlásil Robert Urban o seriálu Eliška a Damián

Vypadá to, že po drsné kritice se televize Prima rozhodla stáhnout seriál Eliška a Damián z hlavního vysílacího času v sobotu a přesunula jej na pondělí večer, informoval portál Mediaguru. Herec Robert Urban takové selhání vůbec nečekal a je dost rozhozený. Byla to pro něj největší role, kterou kdy dostal.

V rozhovoru na DVTV se svěřil, že ho kritika zasáhla. Všichni podle něj pracovali na tom, aby se divákům seriál líbil. Doufali, že se líbit opravdu bude. O to víc jej překvapily negativní reakce. Prý se strhla nenávistná vlna ještě dříve než by seriál odvysílán. Urban má za to, že si Eliška a Damián takovou kritiku nezaslouží.

„Nikdo mě nenutil vzít tuhle roli, byla to jedna z největších nabídek, co jsem doposud dostal. Udělal jsem, co jsem mohl.“ informoval deník Blesk.

Podle všeho se Urban svěřil, že scénář nedostal a šel do hraní naslepo. Byl to prý risk, který se mu bohužel v tomto případě zřejmě nevyplatil, alespoň co se názorů diváků týče.

V diskuzi na ČSFD nešetří ani jednoho herce, i když podle všeobecného názorů je prý největším problémem nejen scénář, ale hlavně nedostatečný herecký um Emmy Smetany.

„Chválím, že Prima dala šanci nehercům. Šetřit se musí. Akorát nevím, jestli by nebylo lepší nic netočit. Ušetřilo by se víc.“

„Těžko rozlišit, jestli je vše vina herců nebo je v tom i režie. Kdyby to viděli Cimrmani, tak by mohli sborově prohlásit: Nemají talent!“

Jediné pozitivum, na kterém se diváci prozatím shodli, je úvodní píseň Richarda Millera. Prozatím to vypadá, že si seriál nezíská sympatie, jako v roce 2022 kupříkladu Zoo.

Zdroj: Mediaguru, Blesk, DVTV, ČSFD