Krásná Shakira se dočkala obrovské pocty. Něco takového jste ještě neviděli

Kolumbijská popová hvězda Shakira má velký důvod k radosti. Dočkala se zvěčnění v podobě 6,5 metru vysoké sochy ve svém rodném městě. Socha z bronzu a hliníku zobrazuje zpěvačku při břišním tanci a váže se k ní krásný text.

„Srdce, které tvoří, boky, které nelžou, talent, jaký nemá nikdo jiný, hlas, který hýbe davy, a nohy, které pochodují pro dobro dětí a lidstva,“ napsal na sociálních sítích starosta města Jaime Pumarejo a stejná slova se objevila i na památné tabuli u sochy na břehu řeky Magdalena v severním pobřežním městě Barranquilla. Odhalení sochy se zúčastnili zpěvaččini rodiče.

„Děkuji sochaři Yinovi Márquezovi a studentům okresní umělecké školy za tuto ukázku nesmírného uměleckého talentu mých krajanů,“ napsala Shakira na X.

Šestačtyřicetiletá světová hvězda letos obnovila svou kariéru písní o těžkém rozchodu s bývalým fotbalistou Gerardem Piquém. Píseň se okamžitě stala hitem a získala cenu Grammy za latinskoamerickou píseň roku 2023. Shakira se dostala na titulky novin i pro své problémy se soudnictvím ve Španělsku. V listopadu uzavřela dohodu se španělskými prokurátory, aby se vyhnula soudnímu procesu, v němž čelila obviněním z daňových úniků ve výši 14,5 milionu eur. Popová hvězda souhlasila se zaplacením dvou pokut v celkové výši více než 7,7 milionu eur.