Krampola s Lauferem v minulosti pojilo společné bydlení, ale i silné přátelství

Jsou tomu už tři roky, co oblíbený zpěvák a herec Josef Laufer podstoupil operaci srdeční chlopně. Bohužel se ale po zákroku doposud neprobral a podle lékařů okolní svět nevnímá. Nicméně jeho nejbližší i tak nepřestávají doufat v zázrak.

Když se Josef Laufer podrobil zákroku, bylo mu osmdesát let, psal magazín Šíp. Jelikož byl v dobrém zdravotním stavu, zdála se operace býti rutinním zákrokem. Opak byl ale pravdou. Po operaci se dostavily komplikace a muzikant se ocitl v kómatu.

„Je to opravdu škoda, protože je to vážně prima kluk. Jsme dobří kamarádi a vlastně víc než to – roky jsme bydleli ve stejném domě. Je to vážně smutné,“ řekl pro Kafe herec Jiří Krampol. Z jeho tónu bylo zřejmé, že se mu o jeho blízkém příteli nemluví snadno.

„Jeho rodina stále věří, že se jednou probere. Jsou případy, kdy se pacient probudil třeba i po dvanácti letech, takže stále doufají, že mají naději. Já to ale zažil u Káji Saudka. S ním i jeho ženou jsem se znal a tam bohužel veškeré snahy lékařů byly marné,“ dodal populární bavič a moderátor smutně. 

Za zpěvákem dochází také jeho dcera Ester, která mu pravidelně přehrává vzkazy od kamarádů a kolegů, ale také od jeho fanoušků. A samozřejmě na nahrávce nechybí ani hlas jeho manželky Ireny Greifové, které bohužel zemřela loni dva dny před Vánoci.

Josef Laufer se narodil v roce 1939 ve Francii českému lékaři a španělské zdravotní sestře, připomíná Deník. Během druhé světové války ale rodina odešla do Velké Británie, kde Josefův otec Maxim Laufer začal působit jako lékař ve službách RAF. Dva roky po válce se rodina přestěhovala do Československa, ale Maxim zde zjistil, že rodinu s židovskými předky nacisté vyvraždili.

Josef Laufer byl nejen chytrý a pohledný, ale také velice talentovaný. Mluvil několika světovými jazyky, studoval DAMU, založil pantomický soubor RADAR, vyučoval pantomimu na konzervatoři, jako herec vystupoval v Národním divadle i v divadle Semafor a působil jako tlumočník na Kubě.

Opomíjet nesmíme ani jeho pěvecky talent, natáčel nejen pro domácí, ale i zahraniční gramofonové společnosti. Ve své kariéře se také prokázal jako tanečník, choreograf, kaskadér, akrobat, textař, scénárista a moderátor.

Zdroj: kafe.cz, denik.cz, sip.denik.cz, Youtube