Královský expert tvrdí: Příběh Diany v seriálu The Crown není úplně přesný

Není to dokument! Příběh princezny Diany v 5. sezóně The Crown nebyl úplně přesný, zvláště pokud šlo o kontroverzní rozhovor pro BBC Panorama, tvrdí královský expert v magazínu usmagazine.

“Je to drama a fikce, která je do jisté míry založena na skutečnosti,“ uvedl královský expert Nick Bullen o nejnovějším dílu série Netflix, který měl premiéru v listopadu .

Šéfredaktor True Royalty TV vysvětluje, že rozhovor s Martinem Bashirem, který se původně uskutečnil s Dianou v roce 1995, nebyl v seriálu vykreslen úplně pravdivě. Bullen uvedl: „Myslím, že ani nezašli tak daleko, když uvedli, jak Bashir získal rozhovor. Chci říct, že se toho částečně dotkli. To, co se tam dělo, bylo neuvěřitelně podvodné.“

Diana se dostala na titulní stránky v roce 1995 poté, co s Bashirem udělala rozhovor pro dokument BBC Panorama. Během rozhovoru princezna otevřeně hovořila o svém vztahu s králem Karlem III. po jejich odloučení v roce 1992. Pár dokončil svůj rozvod v roce 1996, rok předtím, než byla Diana zabita při autonehodě v Paříži. Bashir zemřel v roce 2009.

Diana Bashirovi věřila

Zatímco se 5. série seriálu dotkla touhy Diany vyhnout se katastrofálnímu rozhovoru s královnu Alžbětou II., Bullen prozradil, že zesnulá princezna z Walesu měla mnohem větší výčitky, když se objevila před kamerou. „Myslím, že v prvních dnech po rozhovoru opravdu cítila, že byla slyšet,“ říká. „Také věřila tomu, co jí Bashir řekl o tom, že ji bezpečnostní služby poslouchají a o tom, co se děje.“ 

Královský expert poznamenává, že Diana si nakonec uvědomila, že to neměla dělat a cítila lítost nad svou volbou. „Abych byl spravedlivý, The Crown ukázal pravdu v tom, že Charles Spencer, její bratr, před rozhovorem začal mít ohledně Bashira pochybnosti a snažil se Dianu přesvědčit, že to možná nebude správný způsob,“ pokračuje Bullen, uvádí yahoo!

Zdroj: usmagazine, yahoo!