Královské tituly v ohrožení? Ve Velké Británii padl nový návrh zákona: Pro Harryho a Meghan to znamená katastrofu

Princ Harry a Meghan Markle na sebe strhli už vlnu kontroverze. Přestože se královské rodiny straní, stále jim patří pocty. Navrhovaný zákon by však mohl všechno radikálně změnit.

Jak píše portál Mirror, začátkem prosince vyšly na povrch dohady ohledně nového zákona. Konzervativní poslanec Bob Seely chce opětovně přijmout nařízení z období první světové války. V té době se aplikovaly vůči německým šlechticům s cílem odepřít jim britské tituly. Pokud by se historie zopakovala, totéž by hrozilo i Harrymu a Meghan.

Návrh zákona by přinutil Dolní sněmovnu, aby zvážila přeměnu vévody a vévodkyně ze Sussexu na Pán a paní. Jak vysvětlili poslanec, zákon by měl sloužit k ochraně monarchie a jejím cílem je respektovat rozhodnutí těch, kteří již nechtějí být členy královské rodiny. Mohly by se tak dobrovolně vzdát všech povinností, ale i privilegií a žít obyčejný život. Sice to zřejmě je přesně to, po čem královský pár touží, odborník má na situaci jiný názor.

Mark Boardman, generální ředitel společnosti MarkMeets v tomto kontextu varoval před katastrofickými následky, kterým by vévoda a vévodkyně ze Sussexu čelily, pokud by přišli o tituly. Poukázal zejména na ekonomické hledisko. Týkalo by se to i primárních zdrojů příjmu, jako jsou obchodní dohody, konkrétně partnerství se společností Netflix, které je propojeno s jejich vlastní značku a reputací. Dále dodal, že by přišli o svou pozici a rovněž moc. Největší újmy by však utěpěl právě princ Harry. Meghan se totiž do pozornosti dostala ne díky titulu, ale už dávno předtím díky své herecké kariéře.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu od roku 2020 žijí v kalifornském Montecitu spolu se synem princem Archiem (4) a dcerou princeznou Lilibet (2). Předcházelo tomu dramatické odstoupení z funkce vyšších kruhů královské rodiny.