Královna Alžběta prý měla rakovinu a tři děti rodila v „šerospánku“! Jaké další informace odhalí nová kniha o jejím životě?

Královna Alžběta II. byla nejdéle vládnoucí panovnicí v britských dějinách. Celých 70 let držela celé Britské ostrovy v chodu a svět ji zbožňoval. 8. září v úctyhodných 96 letech zemřela a veřejnosti bylo sděleno, že příčinou úmrtí bylo jednoduše stáří. Přítel zesnulého prince Philipa, Gyles Brandreth, však ve své knize tvrdí, že královna ke konci života bojovala s rakovinou kostní dřeně, píše deník The Mirror.

Kniha nese název Elizabeth: Intimní portrét a podle všeho odhalí nejen informace o královnině zdravotních problémech. Měla by vyjít 8. prosince a autor v ní píše, mimo jiné, také o tom, že, když princ Philip odešel v roce 2017 do důchodu, chtěl si ho užít, a ne být neustále někým obskakován. Královna to respektovala, a tak zůstávali v telefonickém kontaktu. Smutnou skutečností je, že Alžběta se se svým manželem nestihla rozloučit v den jeho smrti. Podle informací deníku Daily Mail, který pravidelně sdílí autorovy úryvky z knihy, odešel prý tak rychle, že zaměstnanci nestihli královnu vzbudit. Aby se Alžběta vyrovnala s Philipovou smrtí, chtěla zůstat stále „v jednom kole“. Také jí pomáhalo sledování televize.

Další šokující informací, kterou Brandreth neopomenul napsat do své knihy, byl způsob, jakým královna porodila své první tři děti. Bylo to prý dnes už zavrženou formou pocházející z Německa, která se nazývala „šerospánek“. V podstatě jde o to, že rodičce jsou podány léky – koktejl z morfia a skopolaminu – které tlumí bolest, ale částečně i vědomí. Žena je duchem přítomna natolik, aby zvládla porod, ale vzpomínky na něj se díky lékům neuchovají. Nejmladšího prince Edwarda už královna přivedla na svět normálně, se vším všudy.

To, že měla skvělý smysl pro humor, to víme všichni. V pravou chvíli dokázala říct vždy ta správná slova, slovy však nikdy neplýtvala. To bylo i v případě svého syna Andrewa, který se přátelil s usvědčeným pedofilem Epsteinem. Když jí celý příběh vylíčil, královna to prý jen okomentovala slovem „Zajímavé“. Používala mobil, psala smsky, aplikace jí ale připadaly matoucí. Svým vnoučatům nikdy nedovolila, aby si elektroniku nosili ke stolu. A milovala filmy s Jamesem Bondem.

Alžběta vždy věděla, že její čas na tomto světě je omezený. Ačkoli zemřela ve vysokém věku, možná to nebylo úplně bez příčiny. Podle Brandretha prý ke konci života trpěla rakovinou kostní dřeně. „Slyšel jsem, že královna trpěla určitou formou myelomu – rakovinou kostní dřeně -, což by vysvětlovalo její únavu, úbytek váhy a ony problémy s pohyblivostí, o nichž se nám často vyprávělo během zhruba posledního roku jejího života,“ pronesl autor knihy pro deník Mirror.

Lékaři však tuto zprávu vyvracejí. Dokonce ani Buckinghamský palác se k tomu nevyjadřuje, ani nepotvrdil to, že má kniha skutečně vyjít. Královniny fanoušky bude jistě zajímat, že ještě před svou smrtí měla nabitý program. Byla to zkrátka neskutečná žena.

Zdroje: The Mirror, Daily Mail