Král Karel III. zklamal královnu Alžbětu. Jeho chyba ovlivní celou monarchii, varuje expert!


Neskutečně obdivuhodné a dlouhotrvající manželství královny Alžběty II. a prince Philipa vneslo jasný a pevný řád do celé Velké Británie. Král Karel III. bohužel příkladný vztah svých rodičů následovat nedokázal a s princeznou Dianou se rozvedl kvůli svému románku s milenkou Camillou. Jeho matka mu toto chování dlouhá léta vyčítala. Podle královské odbornice tímto činem ukončil éru tradiční rodinné monarchie a musí najít jiný způsob, jak sjednotí svůj národ.

Neúspěšné manželství krále Karla III. s princeznou Dianou znamená, že král není schopen pokračovat v tradici rodinné monarchie jako jeho rodiče, tvrdí královský autor a historik. Tento týden navíc uplyne 75 let od chvíle, kdy zesnulá královna a vévoda z Edinburghu navždy svázali svůj vztah ve Westministerském opatství v manželství, které trvalo 73 let, tedy až do Philipovy smrti, uvádí web Mirror.

Naproti tomu svazek nového krále Karla III. s Dianou skončil rozvodem. Karel se pak znovu oženil a v dubnu oslavil s královskou chotí Camillou 17 let manželství. Podle autorky Tessy Dunlopové se královna a Philip mohli spolehnout na své dlouhé manželství, kterým podporovali rodinnou monarchii, zatímco král Karel III. nikoli. Tím měl pošpinit dobré jméno celé královské rodiny a porušit to, co bylo pro samotnou královnu svaté.

,,Je chybné tvrdit, že královna po tom všem vinila princeznu Dianu. Věřím, že ona i princ Philip vyčítali vše mnohem více princi Charlesovi. Oba totiž věděli, že celou dobu miloval někoho jiného,“ řekl deníku Express královský životopisec Robert Lacey. A poukázal tak na dlouhodobý románek Karla III. s jeho současnou ženou královnou Camillou.

Zdroje: Express, Mirror