Král Karel III. pronesl vánoční řeč: „Upřímná solidarita je nejinspirativnějším projevem lásky k bližnímu“

Nový britský král Karel III. ve svém nedělním vánočním projevu ocenil především srdečnou sounáležitost lidí ve Spojeném království, které zasáhla hospodářská recese a jehož obyvatelé se potýkají s rostoucími životními náklady. Syn zesnulé královny Alžběty II. pronesl své první poselství jako panovník.

Král Karel III. promluvil k obyvatelům Velké Británie a celého Spojeného království z kaple hradu Windsor, kde byla v září pohřbena jeho matka, zesnulá královna Alžběta II. Král Karel III. navíc poděkoval lidem za lásku a soucit, které mu byla mnohokrát projeveny po smrti jeho matky.

Výroční královský projev byl předem natočen a vysílán v 15:00 místního času (16:00 SEČ). Karel III., stojící u rozsvíceného vánočního stromu, poznamenal, že toto období je obzvlášť dojemné pro všechny, kteří ztratili své blízké, a proto je nutné na ně vždy s láskou a otevřeným srdcem vzpomínat.

Ve svém projevu se pak vrátil k důsledkům zhoršujících se hospodářských potíží v zemi. ,,Především chci vzdát hold všem těm úžasně laskavým lidem, kteří tak štědře darují potraviny, dary nebo svůj čas, aby pomohli lidem ve svém okolí, kteří to nejvíce potřebují,“ řekl král Karel III.

,,Naše kostely, synagogy, mešity, svatyně a gurudváry se opět spojily, aby nasytily hladové, ale lásku a pomoc poskytují po celý rok,“ dodal král a rovněž ocenil charitativní organizace za jejich úctyhodnou a výjimečnou práci v těch nejtěžších podmínkách, které mohou zažívat. ,,Taková upřímná solidarita je nejinspirativnějším projevem lásky k bližnímu, kterého milujeme stejně jako sebe.“

Zdroje: Youtube, Autorský text