Král Charles pozval Harryho a Meghan na korunovaci. Pár se ještě nerozhodl, zda půjde

Král Charles pozval prince Harryho a Meghan Markle na svou květnovou korunovaci, ale pár se ještě nerozhodl, zda pojede poté, co je panovník vystěhoval Frogmore Cottage, píše deník Daily Mirror.

Král Charles pozval prince Harryho a Meghan Markle na korunovaci. Podle zpráv se však vévoda a vévodkyně ze Sussexu ještě nerozhodli, zda se zúčastní. Stalo se tak poté, co jim panovník odebral jejich britskou rezidenci, protože se snaží pracovat se sníženým rozpočtem, jak jsme psali zde. Frogmore Cottage – v areálu Windsorského hradu – darovala manželům zesnulá královna Alžběta II. po jejich svatbě v květnu 2018. O necelé dva roky později oznámili, že se vzdávají funkce pracujících královských manželů a opouštějí zemi.

Harry mezitím minulý týden v internetovém chatu řekl traumatologickému guru Gaboru Maté, že královská rodina nemluví stejným jazykem, což je další rána pro jeho rodinu. Mluvčí sdělil královské redaktorce deníku Times Roye Nikkhah: „Mohu potvrdit, že vévoda nedávno obdržel e-mailovou korespondenci z kanceláře Jeho Veličenstva týkající se korunovace. Bezprostřední rozhodnutí o tom, zda se vévoda a vévodkyně zúčastní, v tuto chvíli nezveřejníme.“ Zpráva přichází poté, co král údajně nabídl svému nejmladšímu synovi a snaše při návštěvě Spojeného království ubytování v apartmá Buckinghamského paláce.

Manželé nyní bydlí v kalifornském Montecitu v domě s devíti ložnicemi v hodnotě 12 milionů liber. Při budoucích návštěvách Anglie jim král Charles údajně umožní bydlet v palácovém apartmá, kterým bude s největší pravděpodobností staré apartmá prince Andrewa. Má se za to, že Andrewovi byl mezitím nabídnut Frogmore, protože se má stěhovat z windsorského královského sídla. Harry a Meghan dostali čas na vystěhování svých věcí do podzimu, píše deník Mail. Vedle bývalého domova princezny Diany – apartmánu č. 1 v Kensingtonském paláci – se o ubytování pro Harryho a Meghan uvažuje také o St. James’s Palace.

Zdroj: Daily Mirror, Mail