Kontroverzní Kanye West udělal něco, co nikdo nečekal: Toto vkazuje Židům!

Americký raper Ye, rodným jménem Kanye West, se v úterý omluvil židovské komunitě v hebrejštině za své dřívější antisemitské výroky. Uvedl, že žádá odpuštění a lituje bolesti, kterou jeho slova způsobila.

Omluva rapera, zveřejněná na sociálních sítích X a Instagram, přichází poté, co vydání jeho nového alba Vultures (Supy) odložili na leden. Původně ho měli vydat v říjnu.

„Upřímně se omlouvám židovské komunitě za jakýkoli neplánovaný výlev… Mým úmyslem nebylo ublížit nebo nerespektovat a velmi lituji jakékoli bolesti, kterou jsem způsobil,“ napsal Ye.

Umělec loni vyvolal pobouření po sérii antisemitských příspěvků na sociálních sítích včetně jednoho, ve kterém obvinil hudebníka Seana „Diddyho“ Combse, že ho ovládá „židovský národ“. Na svém profilu zveřejnil v minulosti i svastiku uvnitř Davidovy hvězdy. V jednom z rozhovorů také přiznal, že obdivuje Adolfa Hitlera.

Tyto výroky vedly k tomu, že raper přišel o spolupráci se společnostmi Adidas a Gap. Na jistou dobu byly omezeny i jeho účty na sociálních sítích.