Kontroverzní Jeremy Clarkson požádal o stažení nenávistného článku o Meghan Markle

Britský hlasatel Jeremy Clarkson čelí vážnému obvinění za nenávistný sloupek, který napsal o Meghan Markle. Tisíce čtenářů, několik politických osobností a dokonce i jeho vlastní dcera prohlásili, že zašel příliš daleko, uvádí usmagazine.

Clarkson napsal ve sloupku pro britský deník, že Meghan nenávidí, a to na buněčné úrovni. Článek vyšel v pátek 16. prosince a týkal se šestidílného seriálu Harry & Meghan, který je ke zhlédnutí na Netflixu.

V další části sloupku, který byl mezitím smazán, Clarkson uvedl, že v noci nemůže spát, protože leží, skřípe zuby a sní o dni, kdy donutí Meghan promenádovat se nahou ulicemi všech měst v Británii, zatímco davy skandují: Hanba! a házejí po ní hrudky exkrementů. Více jsme psali zde.

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se ke Clarksonovým komentářům veřejně nevyjádřili. Svůj názor na britská média již ale sdělili v seriálu Harry & Meghan.

Sloupek zvedl vlnu kritiky

Ač se Clarkson přímo Meghan neomluvil, v pondělí 19. prosince, po přečtení reakcí na svůj sloupek, tweetoval, že je zděšen, že jeho vzkaz způsobil tolik bolesti. Britský deník také smazal jeho článek a přidal zprávu, že Jeremy Clarkson požádal, aby byl jeho sloupek odstraněn.

Deník uvedl, že si uvědomuje negativní názory publicistů i to, že se svobodou projevu přichází odpovědnost. Na portálu deníku byla omluva zveřejněna 23. prosince.

Zdroj: usmagazine, Instagram