Konec irské hudební ikony. Zemřela zpěvačka Sinead O’Connor. Jen 18 měsíců po smrti jejího sedmnáctiletého syna

Šokující zpráva zasáhla hudební svět – Sinead O’Connor, irská hudební legenda, zemřela ve věku 56 let. Zpěvačka, která se proslavila srdceryvnou coververzí písně Nothing Compares 2 U, podlehla po dlouhých letech boje svým duševním problémům. Tragická událost se stala pouhých 18 měsíců po smrti jejího sedmnáctiletého syna Shanea, píše deník Daily Mail.

Dramatický pád na dno začal pro O’Connorovou v roce 2022, kdy si její syn Shane vzal život po útěku z nemocnice, kde byl léčen pro sebevražedné sklony. To byl pro matku čtyř dětí obrovský šok, který pravděpodobně přispěl k jejímu duševnímu kolapsu. Hudebnice v roce 2018 konvertovala k islámu a změnila si jméno na Shuhada‘ Sadaqat.

Poslední zpráva, kterou zpěvačka sdílela se světem, byl tweet se srdceryvným odkazem na svého tragicky zesnulého syna. „Byl láskou mého života, lampou mé duše.“ Tato slova nyní rezonují s o to větším smutkem, když svět zpracovává tuto dvojitou tragédii.

Sinéad O’Connor se narodila v roce 1966 v Dublinu, ale její dětství bylo daleko od idylického. Po rozvodu rodičů a tvrdém vztahu s matkou utekla z domu a následovaly problémy s absencí ve škole a nakonec pobyt v polepšovně. Po návratu se živila jako servírka a vystupovala v klubech. O’Connor měla komplikovaný osobní život, byla čtyřikrát vdaná a má čtyři děti. Veřejnost šokovala svými pokusy o sebevraždu a otevřeně mluvila o své diagnóze bipolární afektivní poruchy. Její kontroverzní postoje, například odporem k autoritám a podporou Irské republikánské armády, také vyvolaly rozruch.

Zdroj: Daily Mail, The Irish Times