Kevin Spacey očištěn!

Porota shledala, že Spacey není vinnen v civilní žalobě Anthonyho Rappa za údajné sexuální napadení v roce 1986.

Časopis Vanity Fair přinesl informaci, že federální porota ve čtvrtek rozhodla ve prospěch Kevina Spaceyho a shledala ho nevinným v občanskoprávním sporu o 40 milionů dolarů (asi 1,9 miliard korun), který proti němu podal herecký kolega Anthony Rapp. Jednání trvalo jen něco málo přes hodinu.

Toto rozhodnutí představuje první soudní verdikt v souvislosti s řadou obvinění ze sexuálního zneužití, která se proti Spaceymu začala veřejně šířit koncem roku 2017. (Spaceyho ze sexuálního zneužití obvinilo více než 30 mužů. Rappovo tvrzení bylo první, které se dostalo před soud). V době, kdy hnutí #MeToo v tomto roce nabíralo na síle, Rapp v rozhovoru pro BuzzFeed News prohlásil, že Spacey mu v roce 1986, kdy bylo Rappovi 14 let a Spaceymu 26, dělal sexuální návrhy. Rapp kvůli tomuto tvrzení podal v roce 2020 občanskoprávní žalobu.

Během své výpovědi Rapp podle listu The New York Times uvedl, že se v roce 1986 účastnil večírku ve Spaceyho bytě – oba byli v té době broadwayskými herci – a šel se dívat na televizi do ložnice. Rapp údajně vypověděl, že Spacey vešel do pokoje, zvedl ho „jako ženich zvedá nevěstu“, lehl si na něj a přitiskl mu rozkrok na bok.

„Věděl jsem, že teď je něco opravdu špatně,“ vypověděl údajně Rapp. Herec uvedl, že se mu podařilo vykroutit a odejít, ale že tento zážitek byl podle serveru Deadline nejtraumatičtější zážitkem v jeho životě.

Poté, co Rapp v roce 2017 zveřejnil svá obvinění, Spacey neslavně reagoval tím, že se v omluvném prohlášení přiznal k homosexualitě. O pět let později prý vypověděl, že lituje nejen tohoto rozhodnutí, ale i projevené lítosti.

Rozsudek přišel po soudním procesu, který trval dva týdny. Očekává se, že Spaceyho proces se sexuálním obtěžováním ve Velké Británii začne v létě, připomíná Vanity Fair.

My dodejme, že před vypuknutím aféry Anthonyho Rappa prakticky nikdo neznal. I když se živil jako herec, nikdy nedosáhl mezinárodního věhlasu, tak jako Kevin Spacey. Celá kauza tak naznačuje, že se Rapp chtěl pouze přiživit, na vlně #MeToo.

Zdroj: Vanity Fair