Když se Pavel Zedníček rozvedl, dcera na něj zanevřela!

Herec Pavel Zedníček je ženatý podruhé. Jeho první manželka si do svazku přivedla také dceru, která nosí jeho příjmení. Lucie Zedníčková se také stala herečkou. Po rozvodu ale na náhradního otce zanevřela.

Pavel Zedníček se narodil 1. listopadu 1949 v obci Hoštice-Heroltice v jihomoravském kraji. Už na základní škole byl považován za třídního baviče.

Absolvoval kožedělnou průmyslovku ve Zlíně, později vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění (JAMU) v Brně. Zedníčkovými spolužáky na akademii byli dnes úspěšní herci Bolek Polívka, Karel Heřmánek, Tomáš Töpfer a Eliška Balzerová. Už během studií účinkoval v brněnském divadle Na provázku.

Krátce po skončení školy nastoupil do Činoherního studia v Ústí nad Labem. Na jevišti často vystupoval s herci Jiřím Bartoškem a Karlem Heřmánkem. Následovalo angažmá v pražském Divadle Na zábradlí. Na jeho deskách vytvořil Pavel Zedníček řadu významných úkolů, jakými byly například Hamlet nebo Don Juan. Dalšími působišti umělce s výjimečným komediálním talentem se mezi jinými staly Divadlo ABC, Národní divadlo v Praze nebo současné divadlo Kalich.

Debut před filmovou kamerou absolvoval Zedníček v epizodní postavě v kriminálce Holka na zabití (1975) v režii Juraje Herze. O dva roky později si zahrál roli zraněného řemeslníka v divácky oblíbeném seriálu Jaroslava Dudka Nemocnice na kraji města (1977). Se slovenským hercem Vladem Müllerem si Zedníček zahrál v dramatickém příběhu odehrávajícím se na ruské frontě v posledních dnech první světové války pod názvem Signum laudis (Martin Hollý, 1980).

Později se stal jedním z protagonistů úspěšného zábavného pořadu pro děti s názvem Malý televizní kabaret (1981). Svůj talent předvedl v televizních seriálech Sanitka (Jiří Hubač, 1984), Malý pitaval z velkého města (Jaroslav Dudek, 1882 – 1986), či v pohádkových seriálech Chobotnice z druhého patra (Jindřich Polák, 1986), a také Ara králem Říše pohádek (Václav Vorlíček, 1993).

Pavel Zedníček si zahrál spolu s Júliusem Satinským v trpké komedii Prodavač humoru, kterou v roce 1984 natočil Jiří Krejčík, ve stejném roce se objevil iv další veselohře Fešák Hubert (Ivo Novák). Svérázného sanitkáře – a později i lidového léčitele – ztvárnil v sérii „básnických“ komedií Dušana Kleina Jak básníkům chutná život (1987), Konec básníků v Čechách (1993), Jak básníci neztrácejí naději (2004)2 Jak .

Právě Dušan Klein také obsadil Zedníčka do svého psychologického snímku Dobří holubi se vracejí (1988) a do komedie Andělské oči natočené podle literární předlohy Bohumila Hrabala (1994). Další pohádkou, ve které si Zedníček zahrál, byl snímek Lotrando a Zubejda (Karel Smyczek, 1996).

Televizní diváci si Pavla Zedníčka jistě pamatují také jako svérázného moderátora mimořádně úspěšného televizního pořadu Kufr (1992) a programu Ptákoviny (1994). Rozsáhlá je i jeho dabingová práce. Divákům se herec přimlouval z obrazovky jako Frank Lambert ve známém americkém sitkomu Step by Step (Krok za Krokem,1991) nebo jako Al Bundy v seriálu Married with Children (Ženatý se závazky, 1987).

Ke koníčkům českého umělce patří cestování, zajímá se o létání a hraje na klarinet. Je spoluautorem svého knižního debutu s názvem „Kurňa! To je život!“ (vydalo nakladatelství Eminent, 1997).

Součástí festivalu Vánoce 2018 na Myjavě byl i tradiční ceremoniál na Terase slávy, kde své pamětní tabule odhalila dvojice herců Božidara Turzonovová a Pavel Zedníček. „Velice si vážím, že jsem se dostal do společnosti nejlepších komediantů na Slovensku a v Čechách. Je na tom krásné, že v tomto hranice mezi Slovenskem a Českou republikou neexistuje,“ neskrýval dojetí oceněný herec Pavel Zedníček.

Pavel Zedníček se jako 67letý oženil s dlouholetou partnerkou Hanou. Dříve byla jeho ženou tanečnice Taťana Staudacherová, která si do manželství přivedla dceru Lucii. Jelikož nosí jeho příjmení, předpokládalo se, že ji herec adoptoval.  „Mám příjmení jako on, i když bych ho vlastně neměla mít, protože Pavel mě neadoptoval. Já jsem chtěla, abychom se jako rodina všichni jmenovala stejně, tak jsem si s jeho svolením vzala jeho příjmení,” vysvětlila minulý rok pro média herečka Lucie Zedníčková. 

Ta ho vnímala jako skvělého kamaráda. V roce 2001 se ale herec s Taťanou rozvedl a to poznamenalo i jeho vztah s Lucií. Přestali se vídat a jejich vztahy už dávno nejsou tak srdečné jako kdysi.